LG X Serisi Telefonlar İle Geliyor

Akıllı telefon pazarında kendisine kalıcı bir yer edinmeyi başaran LG, bu başarısını G serisi telefonlara borçlu. Üst seviye akıllı telefonlar sınıfında kendisine yer bulan G serisi telefonlarla büyük oranda beğeni toplayan LG son olarak da G5 ile hem sanal gerçeklik teknolojilerini hem de 360 derece kamera teknolojilerini birleştirmişti. Bu sayede sektörde bir kez daha bekleneni veren LG, yaptığı son açıklamada ise ilginç bir gerçeği ortaya koydu. Zira LG beklenmedik hamleler atmaya hazırlanıyor. İddialara göre bu bağlamda artık LG’nin yeni bir telefon serisi ile karşılaşacağız. LG bu kez de X serisi ile piyasada yer almaya hazırlanıyor. Yakın zamanda yapılan tanıtımla beraber haberi verilen yeni X serisinin detayları da açıklandı.

Bu Kez Orta Sınıfa Hitap Edecek

Yeni tanıtılan X serisiyle beraber artık LG orta sınıf akıllı telefonlara da hitap etmeye başlayacak. Sadece tek bir X modeli çıkarmayacak olan LG’nin bu noktada ilk çıkaracağı telefon ise X Power olacak. X Power’ın özellikleri ise oldukça tatmin edici. Telefonda 8 çekirdekli işlemci ve buna ek olarak 2 GB Ram yer alacak. Bir diğer X seri elemanında ise biraz daha sağlam özelliklerin var olacağını da belirtelim.

X Mach İle Sınıf Yükselecek

Çıkarılacak diğer bir telefon ise X Mach olacak. Muhtemelen Power serisinden sonra çıkması beklenen yeni seri Mach telefonlarda 2K çözünürlük desteği sunulacak. 2K çözünürlük desteğinin yanı sıra ise 13 mega piksel kamera 3 GB Ram ve 1.8 GHz saat hızla çalışan 6 çekirdek işlemci kullanılacak. Tüm bu özelliklerle beraber büyük oranda satış yapılacağı düşünülen LG’nin ne derece başarı elde edeceği ise merak konusu oldu. G serisi ile gelen başarının bu seride de sağlanıp sağlanmayacağı konusunda şimdilik yorum yapmak oldukça zor. Fakat LG’nin yeni seriyle beraber bu pazarda kendisine düşen payı biraz daha arttırmayı amaçladığı kesin. Her alana hitap eden telefonların sayısının artmasının nedeni de bu olsa gerek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler