LG V20’nin Ses Teknolojisi Beğeni Topluyor

LG markasının büyük bir merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli için geri sayım başladı. LG V20 model adıyla piyasaya çıkacak olan yeni amiral gemisi modelin her geçen gün yeni özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

LG G serisinin en yeni ve en son üyesi G5 ile büyük bir hayal kırıklığına uğrayan markanın LG V20 modeliyle birlikte hatasını telafi etmesi bekleniyor. G serisinden büyük bir gelir elde etmeyi başaran firmanın aynı başarıyı V20 modelinde de göstereceği tahmin ediliyor. Marka tarafından koyulan net hedefler doğrultusunda yeni amiral gemisi modelin sahip olacağı iddia edilen özelliklere bakıldığında rakiplerinin oldukça önünde yer aldığı görülüyor.

LG HTC’ye Rakip Olacak

Ses teknolojisi konusunda akıllı telefon üreticileri arasında en iddialı markanı HTC olduğu herkes tarafından biliniyor. LG tarafından yapılan karşı atak sonrasında hangi firmanın ses teknolojisinde daha iyi olduğu yakın bir zamanda gün yüzüne çıkacak. LG V20 modelinin iPhone 7 modelinden sadece birkaç gün önce tanıtılacak olması modelin en büyük rakipleri arasında iPhone 7 modelinin de olduğunu açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor.

LG tarafından V20 modeline dair yapılan açıklamalarda cihazın ilklere sahne olacağının altı çiziliyor. 32-bit Quad DAC ses yongasını bünyesinde bulunduracak ilk akıllı telefon modeli olma özelliğini elinde bulunduracak olan V20 modeli özellikle ses teknolojisi açısından ön plana çıkmayı başaracak.

Son derece canlı ve gerçekçi bir ses deneyimi sunulacağı ifade edilirken ses ve video kayıtlarında da aynı performansın alınabileceği belirtiliyor. Ses teknolojisi için ESS firmasıyla iş birliği içerisinde olan LG’nin daha önce V10 modelinde elde ettiği deneyimlerle V20 modelinde çok daha iyi sonuçlar elde etmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere ses teknolojisinde tüm detaylara önem verilmeli ve hiçbir noktanın atlanmaması gerekmektedir. Kusursuz bir ses için sadece donanım ve teknoloji yetersiz kalmakta olup kablolardan yazılıma kadar her aşama büyük bir özen gerektirmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı LG’nin ses konusuna bu denli bir önem verdiği görülmektedir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler