LG Pay Daha Çıkmadan Son Mu Buluyor?

Kısa süre sonra yeni seri akıllı telefonları olan LG G6 akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanan teknolojinin dev markalarından biri olan LG, geçtiğimiz günlerde yeni seri akıllı telefonları için ilk detayları da vermeye başlamıştı. Bu seride beklenenin aksine Snapdragon 821 serisi işlemcileri kullanacağı açıklanan LG G6 serisinin her ne kadar bir nesil önce kullandığı işlemcileri kullanacak olsa da bunun dışında telefonun daha birçok yenilik barındıracağı da düşünülüyordu. Bu sistemlerden birisinin de LG Pay adı verilen LG’nin kendi ödeme sistemi olduğu konuşuluyordu.

LG Pay Apple Pay İçin Yeni Rakip Olacaktı

Bu noktada yeni seri akıllı telefonları içerisinde kullanılacak olan LG Pay sistemi ile beraber artık LG tarafından da doğrudan telefonla ödeme sistemi destekleneceği düşünülüyordu. LG’nin kendi cüzdan uygulaması olacak olan yeni sistemin tanıtılması için ise gösterilen tarihi LG G6 akıllı telefonları ile bir gösterilmişti. LG G6 tanıtımıyla beraber göreceğimiz yeni seri LG Pay ödeme sisteminin hakkında son gelen haberler ise beklentileri boşa çıkarmaya başladı.

LG Pay

Zira LG Pay cüzdan sisteminin henüz daha çıkış bile yapmadan iptal edildiği iddia edildi. LG tarafından verilen işaretlerde de LG Pay sisteminin rafa kalktığı görünürken henüz resmi açıklama ise yapılmadı. Resmi açıklama yapılmadığı için henüz gelişmelerin neler olduğu da bilinmiyor.

LG Pay Yerine Farklı Bir Sistem Gelir Mi?

Aslında LG’nin yeni akıllı telefon tanıtımına Pay sistemini yetiştiremediği için tanıtmayacağı yönünde iddialarda yok değil. Yani yeni sistem belki de tamamen değil de bir süre için iptal edilmiş olabilir. Bunun dışında dediğimiz gibi sistem tamamen iptal edilmiş de olabilir. Bunu öğrenmek için ise mutlaka LG tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemek gerekecek.

Söz konusu açıklama için ise gösterilen tarihin LG G6 tanıtım tarihi olduğunu da ekleyelim. Yani hemen her detay yeni seri amiral gemisi akıllı telefon olan LG G6 tanıtımıyla beraber ortaya çıkmış olacak. Daha öncede benzeri iddialarla karşı karşıya kalan LG’nin işlemci haberlerinden sonra bir de yeni teknolojisinde böyle bir haber gelmesi ise markanın eleştiri almasına neden olacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler