LG, K Serisi Yeni Akıllı Telefonları İle Geliyor

Akıllı telefon denilince akla gelen birkaç büyük markadan biri olan LG, son dönemde daha çok üst seviye akıllı telefonlarıyla gündeme gelmeye başlamıştı. G4, G5 serileriyle beraber teknik özellikler bakımından neredeyse bir bilgisayara eş değer sistem sunan telefonlarıyla pazardaki yerini alan LG, genelde bu telefonlarıyla beraber fiyat olarak 2500-3000 aralığında yer alıyordu. Telefonlar ne kadar başarılı olursa olsun fiyat aralığının bu kadar yüksek olması ve artık fiyat performans dengesi sunan telefonların daha fazla tercih edilmesiyle beraber LG de artık giriş seviyesi ve orta seviyeye hitap eden akıllı telefonlara yönelmeye başladı. Bu haberlerle beraber artık sadece G serisiyle piyasada yer almayacağının haberini veren LG, şimdilerde ise giriş ve orta seviyeye hitap eden K serisinin üretimine devam edeceğini açıkladı.

Yeni Seri LG K557 Adıyla Üretilecek

Bununla beraber LG’nin gelecek planlarıyla ilgili ilk bilgilerde gelmeye başladı. Bu noktada sızdırılan ilk bilgilere göre K serisinin yeni elemanının LG K557 olacağı açıklandı. Yeni serinin isminin belli olmasıyla beraber özellikleri de yavaş yavaş sızdırılmaya başladı. Belli olan detaylar ise LG’nin artık bu seriyle beraber giriş seviyesine hitap edeceğini ortaya koydu. Zira telefonda yer alan teknik detaylarda bu durumun kanıtı olarak gösterilebilir.

Giriş Ve Orta Seviyeye Hitap Etmesine Rağmen 8 Çekirdek Teknolojisi

İlk sızdırılan detaylara göre K serisinin yeni elemanında LG, 8 çekirdek Qualcomm işlemciye yer verecek. Çalışma frekansı biraz düşük olsa da performans konusunda oldukça iyi sonuçlara vereceği düşünülen işlemci teknolojisinin ise 2 GB RAM ile destekleneceği belirtiliyor. Bununla beraber LG’nin işletim sistemi olarak da en güncel Android sürümünü yani Android 6.0.1 işletim sistemini kullanılacağı belirtiliyor. Tüm bu detayların dışında telefonun geri kalan sistem özeliklerinin yapılacak olan tanıtımda belli olması bekleniyor. Ayrıca telefonun tanıtım tarihi içinde şuan her hangi bir açıklama bulunmadığını belirtelim. Yakın zamanda LG’nin bu konuda kapsamlı bir tanıtım açıklaması yapması bekleniyor. Serinin bundan sonra devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler