LG G6 Telefonu İçin Yeni Soğutma Teknolojisi İddiası

LG’nin akıllı telefon modelleri içerisinde amiral gemisi olarak gösterilen G serisi akıllı telefonları artık tıpkı Samsung’un Galaxy S serisi akıllı telefonlarında olduğu gibi marka tarafından sürekli güncellenen akıllı telefon modellerinden biri oldu. Son olarak LG G5 serisi akıllı telefonlarını piyasaya süren marka şimdilerde ise yeni seri amiral gemisi modeli olan LG G6 akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Aslında markanın yeni seri akıllı telefonları için çok fazla bilgi vermemesine karşın telefonların belli başlı özellikleri de ortaya çıktı. Ekran özellikleri, teknik özellikleri gibi detayların belli olmaya başladığı yeri seri akıllı telefon modelinin bunun dışında birçok ekstra teknolojiye sahip olacağı da açıklanmıştı.

LG Yeni Soğutma Sistemlerini Kullanacak

Yeni seri akıllı telefonları hakkında yaptıkları açıklamalarda LG oldukça iddialı konuşmuş ve LG G6 akıllı telefonlarında atık yeni teknolojilere yer vereceğini de belirtmişti. Bu noktada marka tarafından yapılan açıklamalarda özellikle yeni seri akıllı telefonlarda ısınma sorununun önüne geçilmesi için özel bir sistem üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Soğutucu sistemin ise detayları sonunda belli oldu.

LG G6

LG G6 akıllı telefonlarında henüz doğrulanmadığı için şu an iddia olarak geçen yeni soğutucu sisteminde ise aslında bilgisayarlarda gördüğümüz bir soğutucu sisteminin kullanılacağı da belirtildi. Boru soğutma sistemleri ile beraber telefonun artık ısınma sorunlarının önüne geçileceği belirtildi. Sistemin çalışımı ise iddialara göre tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi. Telefon ısındığında telefon içerisinde yer alan botu sistemi ile telefonun sıcaklığı LG G6 içerisinde dağıtılıyor. İddialara göre bu sayede telefonun ısınmasının da önüne geçilmiş olunacağı belirtiliyor.

LG G6 Akıllı Telefon Rakiplerini Geçebilir Mi?

Akıllı telefon alanında kendisine kalıcı bir yer edinmek istediği bilinen LG’nin tüm bu teknolojileri ile beraber LG G6 serisi ile Samsung ve Apple gibi rakiplerini geride bırakabileceği merak konusu oldu. LG henüz yeni seri amiral gemisi akıllı telefonunun hakkında detayları paylaşmadı. Akıllı telefon alanında yüksek fiyatlı ürünlerden biri olacağı düşünülen LG G6 ne kadar satış rakamı elde eder ya da satış fiyatı ne kadar olur merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler