LG G6 İçin Beklentileri Düşüren Haber

Akıllı telefonların dev markalarından biri olan LG, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü LG V20 serisi akıllı telefonlarda yer verdiği özelliklerle bu alanda beğeni toplamayı başarmıştı. Markanın LG V20 serisinde yer verdiği özellikler bir hayli beğeni toplarken LG V20 serisinden sonra gelecek olan yeni seri amiral gemisi de merakla beklenemeye başlanmıştı. Uzun süredir merakla beklenen yeni seri LG G6 amiral gemisi serisi akıllı telefonlar için ise ilk bilgiler gelmeye başladı. Kısa süre önce render görüntüleri ile beraber belli başlı birçok özelliği de ortaya çıkan telefonun yine üst segment akıllı telefonlardan biri olacağı düşünülüyordu. Fakat son gelen haber beklentileri düşürecek gibi.

LG G6 Yeni Nesil İşlemcilerle Gelmeyebilir

Gelen haberlerle beraber aslında Snapdragon 835 serisi yeni nesil işlemcileri kullanacağı düşünülen akıllı telefon modelinin CES 2017 serisinde tanıtılan yeni nesil işlemcilere yer vermeyeceği konuşulmaya başlandı.

LG G6

LG G6 serisi için ortaya atılan bu habere göre markanın eski serilerde de kullandığı işlemci modeli olan Snapdragon 821 serisine yer vereceği düşünülüyor. LG henüz konu hakkında bir bilgi vermiş değil. Fakat söz konusu iddiaların hemen ardından iddiaların nedenleri de açıklanınca eski seri işlemci kullanımı biraz daha netleşmeye başladı gibi.

İşlemci Üretiminde Sıkıntı

LG G6 serisinde eski seri işlemcilerin kullanılmasına neden olan sorunun ise işlemcilerin üretimleri olduğu belirtildi. Aslında rakiplerinin bir hayli öncesinde piyasaya sürüleceği düşünülen LG G6 serisinin yeterli Snapdragon 835 üretimi yapılamadığı için yeni seri işlemcileri kullanamayacağı belirtiliyor. Özellikle Samsung’un yeni amiral gemisi modelinde de aynı işlemcilerin kullanılacağının düşünülmesi bu yönde birçok iddianın gündeme gelmesi aslında Snapdragon 835 serisinin yeterli derecede üretilemeyeceği iddialarını da gündeme getiriyor.

LG G6 serisinde yeni nesil işlemcilerin bulunmamasının ise büyük bir eksiklik olacağını belirtelim. Eğer iddialar doğruysa ve yeni nesil işlemciler yeni amiral gemisi modelinin içerisinde yer almazsa bu durumda LG akıllı telefon pazarında bir anda gerilere düşebilir. Öyle ki bu sene markanın rakipleri Apple, Samsung gibi dev markalar olacak. Bu durumda LG ne kadar başarılı olacak göreceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler