LG G5 Kamerası Nasıl? Testlerden Kaç Puan Aldı?

Modüler akıllı telefon modellerine geçiş modeli olarak gün yüzüne çıkan LG G5 modelinde ilk olarak tasarım dikkatleri çekiyor. Telefonun bataryası direk olarak cihazın altından çıkarılabilirken, yeni batarya ve diğer cihazların cihaza takılması pratik bir hale getiriliyor.

LG G5 modelinde tasarımın yanı sıra çift kameraya sahip olmasıyla da büyük bir ilgi gördü. DxOMark tarafından yapılan LG G5 kamera test sonuçlarına göre 100 puan üzerinden genel olarak 86 puan almayı başardığı belirtiliyor. Fotoğraf çekme konusunda 88 puan alan LG G5 video çekmede ise 82 puanın sahibi oldu.

DxOMark tarafından farklı akıllı telefon modelleri test edilmekte ve en iyi kameraya sahip cihazlar listesi oluşturulmaktadır. LG G5 kamera testinden sonra cihazın en iyiler listesinde 5. sıraya yerleştiği de açıklandı.

135 Derece Çekim Açısı

Cihazın arkasında iki farklı kamera yer almasından dolayı her iki kamerada aktif hale geldiğinde 135 derecelik bir çekim açısı sunulmaktadır. Ayrıca çekilen fotoğrafların ve videoların da kalitelerinde her hangi bir değişiklik meydana gelmemektedir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler