LG G5 İçin Önemli Yeni Haber!

Akıllı telefon piyasasında hüsrana uğramış firmalardan biri olan LG, pastada önemli bir paya sahip olan markalar arasında yer alıyor. Rekabetin inanılmaz büyüklükte olduğu şu zamanlarda LG G5 için önemli bir haber mevcut. Sizlere LG G5 incelemesinde bahsettiğimiz bilgilerin yanında farklı bir özelliğin sunulduğu müjdesini verelim.

LG G5 Özellikleri ve Yenilikleri

İlk önce sizlere yukarıda bulunan linkteki konumuzda da bahsettiğimiz bu telefonun özelliklerini ve geçmişini hatırlatalım. Cihaz Barcelona MWC 2016 etkinliğinde tanıtılmıştı ve fuarın gözdesi haline gelmişti. Kısa süre sonra ülkemize sunulan cihaz, Barcelona’daki etkiyi maalesef yaratmadı!

Cihazın ilk satış fiyatı 2800 TL civarından ülkemize giriş yapmıştı. Kısa sürede ilk önce 2000 TL altına ve şimdide 1800 TL civarında satışa sunuluyor. Tabi buradaki fiyatın yüksek olmasında ülkemizde alınan vergilerin çılgınlığı da önemli bir yer tuttuğunu hatırlatalım!

Bu modelde metan ve ince bir kasa görmek, sizleri ve bizleri de mutlu etmişti. Kendine has bir özelliği olan arka kapaktaki güç butonu sabit kalırken, birde parmak izi okuyucu bu tuşa eklendiğini sizlerle paylaşmıştı.

lg-g5-sahipleri-volte-ozelligiyle-hd-kalitesinde-aramalar-yapabilecek-705x290

LG G5 Yazılımsal Desteği İle VoLTE Sunuyor!

LG markasının önemli amiral gemisi ürün, ülkemizde istediği performansı yakalayamasa da güzel çalışmalar ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Cihaz üzerinde bulunan LTE modülleriyle yaptığı yazılımsal güncelleme ile artık VoLTE teknolojisini kullanılabilir olarak telefonuna dahil ettiği haberi duyuldu!

VoLTE nedi?

Voice over LTE şeklinde açılan bu kısaltma, kaliteli sesli arama gibi bir anlama geliyor. Bu özelliği LG G4 ve LG V10 gibi cihazlarda zaten görmüştük. O cihazlardan alınan deneyimler ile oldukça sağlam bir ses kalitesi ortaya çıktığının altını çizerek belirtelim. Bu teknoloji, 4G şebekesini kullanıyor ve sizlere HD+ seviyesinde bir kalitede sesli görüşme imkanı sunuyor. Ülkemizde de bulunan 4G LTE teknolojisi ile bu seviyede kaliteli görüşmeler yapabilmek mümkün görünüyor.

Bu teknoloji, dünya üzerinde zaten kullanılan bir özellik olduğunu ve yeni bir şey olmadığını söylemeden geçmeyelim. Ancak ülkemizde bu sene gerçekleşen 4.5G altyapısı ile beraber kullanılabildiği için bize biraz yeni gelebilir! LG G5 sahipleri, bu özelliği kullanabilmek için; cihazınızın güncellemelerini kontrol ederek, yükleyebilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler