LG G5 Çift Arka Kamerası Ne İşe Yarıyor?

Teknoloji devi LG’nin akıllı telefon pazarında ne derece etkili olduğu herkes tarafından biliniyor. Özellikle G serisiyle büyük bir atak yapan firma rakipleri karşısında ne kadar güçlü olduğunu açıkça göstermeyi başarıyor. Sahip olduğu imkanlar ve bunları kullanarak ortaya koyduğu G serisi başta olmak üzere tüm akıllı telefon modelleriyle LG gelecekte teknoloji alanında etkin bir şekilde rol oynayacak ender firmalar arasında yer alıyor.

LG’nin G serisi akıllı telefon modellerinden de çok açık ve net bir şekilde görüleceği üzere firma kendine özgü yeniliklerle ön plana çıkıyor. Donanım ve yazılımın yanı sıra tasarım konusunda da her modelinde özgün bir tasarım ortaya koymayı başarıyor. Knock Code, güç ve ses tuşlarının konumu ilk başta dikkat çeken özgün detaylar arasında yer alıyor.

LG G5’in bataryasının bir silah şarjörü gibi aşağıdan çıkması da firmanın ortaya koyduğu bir yenilik olarak gün yüzüne çıkıyor. Bunun yanı sıra LG G5 modelinde çift arka kamera teknolojisinden yararlanılması da dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen ve aradan kısa bir zaman geçtikten sonra da ülkemiz dahil birçok ülkede satışa sunulan LG G5’in son derece büyük bir ilgi gördüğü ifade ediliyor.

LG G5’in arkasında yer alan çift kameranın ilk etapta görüntülere derinlik kazandıracağı iddia edilmiş olsa da cihaz ortaya çıktıktan sonra henüz bu teknolojiye yer verilmediği görüldü. Temel olarak LG’nin arkasında yer alan çift kamera teknolojisi sayesinde daha geniş açılı fotoğraf ve video çekimlerinin yapılmasına izin veriliyor.

Cihazın arkasında yer alan çift kamera teknolojisinde 8 MP ve 16 MP çözünürlüğe sahip iki farklı kamera yer alıyor. Ana kamera olarak 16 MP çözünürlüğündeki kamera kullanılırken kullanıcıların isteklerine göre ikinci kamera da aktif hale getirilebiliyor.

LG G5’te yer alan çift kamera teknolojisinde iki kameranın da kullanılarak yapılan fotoğraf ve video çekimlerinde kalitenin de bozulmadığı dikkatlerden kaçmıyor. Fakat kalite bozulmasa da geniş açı çekimlerinde az da olsa balık gözü lens efekti meydana geldiğini de ifade etmek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler