LG G5 Bir Sistem Güncellemesi Daha Aldı

Akıllı telefon pastasından G serisi telefonlarıyla pay almayı hedefleyen LG, serinin ilk telefonlarıyla beraber istediği payı almayı başardı. Son olarak üst düzey akıllı telefon sınıfına LG G4 ile beraber giriş yapan LG bu alanda gerek telefon tasarımıyla gerekse de donanımsal yenilikleriyle epey bir hayran kitlesi kazanmıştı. Artık LG için amiral gemisi haline gelen G serinin elde ettiği bu başarıyla beraber seriye devam eden LG geçtiğimiz günlerde de G5 piyasa girmişti. Samsung ve Apple’ın ürettiği üst segment telefonlara rakip olarak gösterilen G5 yayınlandığı andan itibaren kendi sınıfında en beğenilen telefonlardan biri olmayı da başardı. Çıkarılabilir pil teknolojisi, bunun yanında kamera zoom aksesuarları ve bu seri için geliştirilen mini 360 derece kamera seti ile sadece bir akıllı telefon olarak değerlendirilmeyen LG G5 yazılımsal olarak da sürekli yenilenmeye devam ediyor. Nitekim dün itibariyle LG yeni seri için bir güncelleme daha yayınladı.

Yeni Güncelleme Genelde Güvenlik Açıkları İçin

Tüm bölgeler için indirmeye sunulan yeni güncelleme OTA yöntemi ile tüm kullanıcıların telefonlarından indirebilecekleri bir yapıya sahip. Bunun dışında güncellemenin boyutunun da 484 MB civarında olduğunu belirtelim. Güncellemenin içeriğinden bahsedecek olursak; ilk olarak bu güncellemenin Android sistemden güvenlik açıkları üzerine yayınlanan bir güncelleme olduğunu söylemek gerekiyor. Söz konusu güncellemeyle beraber ilk göze çarpan yenilik Google tarayıcıların düzenlenmesi. Google’ın son yayınladığı güvenlik yamaları ve Ram kullanımını azaltan güncellemelerini sisteme eklemek için yayınlanan güncelleme ayrıca sesli arama özelliğini de biraz daha profesyonelleştiriyor. Ses algılayamama gibi sorunlar en aza indiriliyor.

Güncellemeler Devam Edecek

Henüz yeni sistem güncellemesi yayınlanmasına rağmen LG’den gelen haberlere göre LG G5 için yeni güncelleştirmeler de yolda. Uzun süre güncellenmeye devam edeceği düşünülen telefonun bir sonraki güncellemesinin ise kamera sistemi üzerine olması bekleniyor. Fakat bu konuda henüz bir detay verilmedi. Yani yeni güncelleme sadece kamera sistemi üzerine gelmeye bilir. Bunun dışında sesli arama konusunda da yeni özelliklerin telefona eklenmesini bekleyebiliriz ki LG bu konuya bir başka özen göstermekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler