Lexar 512 GB Hafıza Kartı MacBook Pro Fiyatına Denk Geliyor

Günümüzde video çözünürlük ve megapiksel değerlerinin artmasıyla birlikte fotoğraf ve videoların çekim kalitesi yükseliyor. Yükselen çekim kalitesiyle birlikte görüntülerin boyutları da paralel olarak artış gösteriyor. Özellikle de profesyonel fotoğraf ve video çekimi yapanlar için düşük kapasitedeki hafıza kartları yetersiz kalmaya başlıyor. Üreticiler bu sorunu çözmek adına farklı depolama çözümleri üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Lexar, sunduğu hafıza kartlarıyla genellikle profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilen bir marka olarak biliniyor. Lexar yeni sunduğu yüksek kapasiteli hafıza kartı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Lexar Professional 3500x CFast 2.0 bünyesi altında profesyonel kullanıcılara yönelik üretilen compact flash kart 445 MB/s yazma hızına ve 525 MB/s okuma hızına sahip. Yeni ürün ağırlaştırılmış video çekimler (slow-motion) için yüksek kare hızları sunarken 4K çözünürlük ve RAW formatlar için de yeterlilik sağlıyor. Bu sayede özellikle film yapıcılarının gözdesi olmayı hedefliyor. Verilerin çok hızlı bir şekilde farklı bir sürücüye kopyalanmasını sağlayan hafıza kartı 512 GB’lık depolama kapasitesiyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Ürün Image Rescue adı verilen bir yazılıma sahip, kullanıcıların cihazın ömrü boyunca ücretsiz kullanabilecekleri bu yazılım ile zarar gören fotoğraflar bile geri getirilebilecek.

Lexar, yeni hafıza kartını alan kullanıcılara ömür boyu garanti ve teknik destek sunuyor. 512 GB hafıza kartı yurt dışında 1.700 dolar üzerinden kullanıcısıyla buluşuyor. Bu fiyatın yeni MacBook Pro fiyatına denk geldiğini hatırlatmak da fayda var.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler