Lenovo’dan Yeni Uygun Fiyatlı Model Geliyor

Çok kısa bir süre önce Lenovo’nun MWC 2017’de yeni bir tablet ile karşımıza çıkacağı haberi yayılmıştı. Şimdi ise ayrıca tanıtılması beklenen yeni bir telefona ait görseller ortaya çıktı. Lenovo’nun uygun fiyatlı telefonlarının yer aldığı A serisine ait yeni modelle ilgili önemli detaylar da belli oldu.

Yeni cihazın, Vibe X2 gibi 3 katmanlı bir tasarıma sahip olduğunu görülüyor. Cihazın arka kısmında kamera ve hoparlör yer alıyor. Görselin yan tarafına bakacak olursak cihazın büyük bir bölümünde plastik malzeme kullanılmış. Kenarda ise metal bir çerçeve karşımıza çıkıyor. Görselde metalin ne kadarlık bir bölümde kullanıldığı ise anlaşılmıyor.

Yüksek Satış Rakamlarına Ulaşabilir

Görsel üzerinden cihazın teknik özelliklerine ait bilgiler paylaşmak henüz mümkün değil. Ancak yapılan en güçlü iddialara göre yeni model 5.5 inç Full HD ekranla gelecek ve 8 çekirdekli işlemcisinden güç alacak, beraberinde ise 3 GB RAM’e sahip olacak. 3.000 mAh pil kapasitesine sahip cihazda 13 megapiksel çözünürlüklü arka kamera yer alacak. Yeni modelin ön kamerasına ait bir bilgi ise henüz paylaşılmadı. Android 6.0.1 ile birlikte gelmesi beklenen cihazın 150 dolar satış fiyatı üzerinden sunulacağı ifade ediliyor. Telefonun uygun fiyatı ile özellikle gelişmekte olan ülkelerde ise yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği belirtiliyor. Merak edilen yeni modelin kısa bir süre sonra kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler