Lenovo’dan Windows Phone İşletim Sistemli Telefon Geliyor

Teknoloji devleri arasında yer alan Lenovo markası, piyasaya hızlı bir giriş yapmış ve son 10 yıl içerisinde oldukça önemli bir konuma gelmişti. Piyasaya ilk zamanlar, sunduğu uygun fiyata yüksek performanslı cihazlar ile beraber ismi duyulan marka, şu sıralar bu fiyatları normal düzeye çıkarmış bulunuyor. Piyasanın durgunluğundan mıdır bilinmez ama Lenovo, ilk Windows Phone işletim sistemli cihazını çıkarmayı planladığını duyurdu.

Windows Phone Önceden Verilmiş Bir Sözdü

Aslında Lenovo markası, bundan 4 yıl öncesinde; Windows Phone işletim sisteminin piyasaya girmesiyle bu işletim sistemine sahip bir cihazın üretileceği konusunda söz vermişti. Ancak işletim sistemine olan ilgisizliğin ve diğer işletim sistemlerinin popüler gelişiminin yanında, aldığı kararlar ile bu sözünü gerçekleştirmedi. Ta ki şimdiye kadar! Microsoft firmasının bir etkisi var mıdır bilinmez ama şimdi Lenovo markası, ilk Windows Phone işletim sistemine sahip telefonunu duyurmayı planlıyor.

Softbank 503 LV Windows Phone İşletim Sistemli Telefon

Şuan internet üzerinde bu telefon ile ilgili pek bir kaynak bulunmuyor. Softbank 503 LV adı ile ortaya çıkan bu ürün; Lenovo markasının 4 yıl içerisinde ürettiği ilk Windows Phone ürün olarak görünüyor. Lenovo, bu cihazı hangi ulusal pazarda sunacağı bilinmezken; Softbank 503 LV özellikleri ve Softbank 503 LV fiyatı konusunda halen önemli eksiklikler mevcut.

lenovo-SoftBank-503LV--1024x768

Softbank 503 LV Özellikleri

Öncelikle bu cihaz için internet üzerinde paylaşılan az sayıda habere göre tahmin edilen özellikleri sizlerle paylaşalım.

  • En başta Softbank 503 LV ekran boyutu olarak 5 inç seviyesinde bir  720P HD kalitede ekran bulunuyor. Zaten standartlaşmış olan bu boyutlar, kullanım için tercih edilen en iyi seçenek olarak görünüyor.
  • Cihaz üzerinde orta ile üst seviyeye hitap eden Snapdragon 617 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci 1.5 GHz hızında çalışıyor.
  • Cihaz Windows Phone işletim sistemi ile gelmesinin yanında 3 GB RAM ile geliyor. Depolama ara birimi ise 32 GB seviyesinde olarak oldukça yeterli görünüyor.
  • Medya ara birimlerinde ise biraz beklentiler düşürülmesi gerekiyor. Keza arka tarafta 8 MP ve ön tarafta 5 MP kamera tercih edilmiş.

Şimdilik telefon hakkında resmi bir açıklama mevcut değil. Ancak yakın zamanda bu cihaz hakkında detayları sizlerle paylaşmış olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler