Lenovo’dan Uygun Fiyatlı Yoga A12

Lenovo, Eylül ayından tanıttığı modeli Yoga Book’un ardından kullanıcıları için bu bilgisayarın uygun fiyatlı modelini piyasaya çıkardı. Hem dizüstü bilgisayar hem tablet formuyla ikisi bir arada cihaz Yoga Book’ta Android ve Windows 10 işletim sistemleri yer alıyordu. Lenovo’nun yeni duyurduğu hibrit bilgisayar Yoga A12’de ise kullanıcılara sadece Android işletim sistemi sunuluyor. Yeni cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri ise Halo klavyeye sahip olması. İlk olarak Lenovo Yoga Book ile sunulan özellikte tuşların yer almadığı Halo klavyeye basıldığı zaman dijital olarak kullanmak mümkün oluyor.

Halo klavye, kullanıcılarının kullanımı doğrultusunda yazma alışkanlıkları edinebiliyor. Yoga A12 tıpkı Lenovo’nun piyasaya sürdüğü diğer dizüstü bilgisayarlar gibi menteşe tasarımı aracılığıyla 360 derece katlanabiliyor. Tablet veya dizüstü ikisi bir arada konseptiyle sunulan Yoga A12, Intel Atom x5 işlemciden ve 2GB RAM’den güç alıyor. 32 GB’lık dahili depolama alanına sahip cihaz 12,2 inç ekranlı ve 720p çözünürlüklü. En ince kenarı 5,4 mm olan Yoga A12 yaklaşık 1 kilogram ve Dolby Atmos destekli çift hoparlöre sahip.

13 Saatlik Kullanım İmkanı Sunuyor

Lenovo tarafından yapılan açıklamaya göre cihaz tam dolu pille 13 saat kadar kullanım imkanı sunuyor. Roze altın ve gri renk seçenekleriyle piyasaya çıkacak olan Lenovo Yoga A12, 8 Şubat’ta yurt dışı pazarına çıkacak ve 299 dolar üzerinden kullanıcısıyla buluşacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler