Lenovo’dan 20 Temmuz’da K5 Note Müjdesi!

Teknoloji alanında hızlı adımlarla yükselen önemli marka Lenovo, geçtiğimiz yıllarda bilgisayar üretiminin yanında akıllı telefon sektöründe önemli işler yapmaya başladı. Yaptığı atılımlar ile akıllı telefon sektöründe önemli pasta sahibi olmaya başlayan marka, geçtiğimiz günlerde yaptığı twitter açıklamasında 20 temmuz tarihi için yeni bir cihazın haberini verdi!

lenovo-smartphone-k5-note-sk-gold-front-back-1

Twitter üzerinde verdiği yeni cihaz hakkında detaylar şu anlık elimizde mevcut! Orta segmente hitap eden bu cihaz, ülkemizde de satışa sunulması beklendiğinin altını çizelim. Ancak yapılan tanıtım, Lenovo markasının Hindistan hesabı üzerinde yapıldığını ve sırasıyla diğer ülkelere satışı sunulacağı düşüncesini de hatırlatmakta fayda var.

Orta Seviyeye Hitap Ediyor!

Öncelikle Lenovo markasının haber verdiği K5 Note modeli, orta seviyeye hitap eden bir cihaz olarak görünüyor. Özellikleri ve yapısı bakımından gündelik ihtiyaçları rahatlıkla karşılayacak ancak üst düzey telefonların da yerini tutamayacak bir cihaz olarak karşımıza geliyor. Şimdilik bütün özellikler elimizde bulunmuyor. Yapılan açıklamalara göre sizlere cihazı tanıtalım.

lenovo-smartphone-k5-note-sk-android-features-5

Lenovo K5 Note Özellikleri

  • Cihaz özelliklerine baktığımızda bizi ilk karşılayan 5.5 inç boyutlarındaki ekran oluyor. Bu ekran Full HD çözünürlüğe sahip olduğunu hatırlatalım. 178° geniş açısı ve 403 piksel/inç oranı ile orta seviyeye göre oldukça yeterli bir donanım olarak karşılanabilir.
  • Performans anlamında K5 Note cihazını 3 GB RAM besliyor. Cihaz içerisinde medya dosyalarınızı saklamanız için ise 16 GB arttırılabilir depolama arabirimi bulunuyor. Günümüz için RAM ne kadar yeterli olsa da depolama alanı sınırda olduğunu söylemek gerek.
  • Media ara birimlerine baktığımızda cihazın arka tarafında 13 MP çözünürlüğüne sahip LED Flaşlı kamera ve ön tarafında ise 5 MP kamera bulunuyor. Ayrıca cihaz üzerinde 2 mikrofon bulunmasıyla, kaliteli bir ses aktarımı hizmeti sunduğunu söyleyelim.
  • Cihaz üzerinde tercih edilen işlemci ise MediaTek Helio P10 olarak karşımıza çıkıyor. 8 çekirdeğe sahip olan bu işlemci 2.0 Ghz hızlarında çalıştığını hatırlatmakta fayda var.
  • LTE ve Parmak izi okuyucu gibi popüler teknolojileri barındıran cihaz, Android 5.1 işletim sistemi ile fabrikadan çıkıyor. Güncelleme anlamında Android 6.0 işletim sistemini alsa bile en son ortaya çıkan Android 7.0 güncellemesi konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bu özelliklere sahip bir cihazı ise 3500 mAh boyutlarında bir batarya besliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler