Lenovo Yeni Bir Yoga Book Hazırlığı İçinde

Lenovo, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen hibrit cihaz Yoga Book’u geçen sene IFA Fuarı’nda tanışmıştı. 10,1 inçlik ekran boyutuna sahip olan Yoga Book, dünyanın en ince ve hafif ikisi bir arada tableti olarak piyasaya sunulmuştu. Lenovo’nun 12,2 inçlik yeni bir Yoga Book hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı.

Lenovo tarafından henüz kesin bilgiler paylaşılmamasına rağmen bilgisayara ait görseller teknoloji dünyasında yer almaya başladı. Yoga Book’un 10,1 inçlik modelinde Full HD çözünürlük ve 4GB RAM özellikleri bulunuyordu. Yeni çıkacak 12,2 inçlik modelde 1280×800 piksel çözünürlük değeri ve 4GB RAM bulunacak. Ayrıca cihaz 2.2 GHz’lik dört çekirdekli Intel Atom x5-Z8550 işlemci ve 32 GB dahili hafıza özelliklerine sahip olacak Yoga Book’un yaklaşık olarak 997 gram ağırlığında olacağı belirtiliyor.

10.500 mAh pil kapasitesi bulunan Yoga Book bu özelliği ile kullanıcılarına 15 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi bulunan cihazda Halo olarak adlandırılan klavye ön plana çıkıyor. Tuşların yer almadığı modelde Halo klavye kullanıldığında dijital olarak ortaya çıkıyor. Gerçek bir kalem hissi veren Stylus kalemin bu modelde bulunup bulunmayacağı henüz belli değil. 10,1 inçlik model yurt dışında 500 dolar üzerinden satılmıştı. Yeni modelin yaklaşık fiyatı 300 dolar olarak bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler