Lenovo Windows 10 Akıllı Telefonunu Duyurdu

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modelleriyle akıllı telefon pazarına oldukça iddialı modeller sunan Lenovo firması büyük bir sürprizle geliyor. Çin merkezli faaliyet gösteren teknoloji devi Lenovo firmasının özellikle diz üstü bilgisayar modelleriyle dikkatleri üzerine çektiği ve sonrasında üretmeye başladığı yüksek donanımlı akıllı telefon modelleriyle sektördeki yerini sağlamlaştırdığı biliniyor.

Lenovo Softbank 503LV

Özellikle kurumsal kullanıma uygun olduğu ifade edilen Lenovo Softbank 503LV akıllı telefon modelinin Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olması dikkat çekiyor. Lenovo Softbank 503LV modeliyle bir başlangıç yapan firmanın gelen geri geri dönüşlere bağlı olarak ilerleyen modellerinde de Windows 10 Mobile işletim sistemine yer verebileceğinin altı çiziliyor.

Lenovo Softbank 503LV Teknik Özellikleri

Microsoft tarafından Windows 10 Mobile işletim sisteminin uzun yıllar boyunca desteklenmeye devam edeceği konusunda garanti verilse de telefon üreticileri tarafından işletim sistemine karşı temkinli oldukları dikkatlerden kaçmıyor.

Teknoloji devi yeni modeli Lenovo Softbank 503LV için 5 inç büyüklüğe sahip 720p IPS ekrana yer veriyor. Arka kısmında 8 MP, ön kısmında ise 5 MP çözünürlüğe sahip kameraya yer verilen Lenovo Softbank 503LV modelinin donanım açısından orta seviye bir cihaz olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

3 GB RAM ve 8 Cortex A53 çekirdekli Snapdragon 617 yonga seti de cihazın dikkat çeken teknik donanımları arasında yer alıyor. 32 GB dahili hafızayla satışa sunulacak olan cihazın depolama kapasitesi microSD kart desteğiyle artırılabilecek. Tüm bunların yanı sıra 2250 mAh bataryadan güç alan telefonun 7,66 mm kalınlığa sahip olması da tasarım noktasında markanın başarısını ortaya koyuyor.

Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Lenovo Softbank 503LV akıllı telefon modeli Windows 10 Mobile işletim sistemiyle birlikte önümüzdeki Ekim ayı içerisinde satışa sunulacak. Telefonun hangi ülkelerde satışa sunulacağı bilinmezken ülkemizde satılıp satılmayacağıyla ilgili de her hangi bir bilgi bulunmuyor.

Yeni gelen haberlere göre Lenovo Softbank 503LV akıllı telefon modelinin ilk olarak sadece Japonya’da satışa sunulacağı ifade ediliyor. Diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler