Lenovo Vibe Shot İncelemesi

Lenovo’nun kameraya ağırlık veren modellerinden biri olan Lenovo Vibe Shot akıllı telefonunu sizler için detaylı bir şekilde inceledik. Tasarımından, teknik detaylarına kadar cihazın tüm özellikleri yazımızda.

Kamera ve çekim kalitesi konusunda önce çıkan Lenovo Vibe Shot modeli, bu durumu şık tasarımı ve güçlü teknik özellikleriyle birlikte bir adım öteye taşıyor. 3 farklı tonda LED flaşı bulunan cihazın kullanıcılarına nasıl bir performans sunduğuna gelin beraber bakalım.

Lenovo Vibe Shot Özellikleri

3 farklı tonda LED flaş ve optik imaj sabitleyici ile güçlenen 16 megapiksellik arka kamerası bulunan Lenovo Vibe Shot modelinin en etkili yanı işte burası. Son derece ince bir cihaz olan Vibe Shot sadece 7.3mm kalınlığında.

Genel özellikleri bir üst segment cihaz gibi gözükse de işlemci konusunda Snapdragon 615 tercih edilmesi cihazı orta-üst segment arasına konumlandırmış. 1499 TL gibi bir fiyatla satışa çıkan bir telefon için daha fazlasını talep etmek zaten hata olurdu. 3000 mAh kapasiteli batarya bulunan cihaz kullanım süresi bakımından da yeterli performansı sunuyor.

Teknik detaylar

1920×1080 yani Full HD çözünürlük sunan 5 inçlik ekranda IPS LCD panel tercih edilmiş. Cihaz 441 ppi değerine sahip, biraz önce bahsettiğimiz gibi Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alan Vibe Shot, grafik birimi olarak Adreno 405 kullanıyor.

3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanıyla gelen cihaz yalnızca 145 gram ağırlığında. 128 GB’a kadar microSD kart desteği de bulunan ürün, 3000 mAh bataryaya sahip.

Arka tarafında OIS destekli 16 megapiksellik kamerası bulunan Lenovo Vibe Shot, ön taraftaysa 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera bulunduruyor. Cihaz kamera konusunda ağırlıklı olsa da 4K video kaydı alamıyor.

Lenovo Vibe Shot Artı Yönleri

Cihazın artılarının başında fiyatına göre son derece başarılı olan kamerası, güçlü donanımından gelen yüksek performansı ve elbette bu segmentte görmeye yavaş yavaş başladığımız çok şık bir tasarım geliyor.

Tasarımsal olarak bir olumsuzluk söyleyecek olursak Vibe Shot’ın arka yüzeyi çok fazla çiziliyor diyebiliriz. Ürün fiyatı da daha düşük olabilirdi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler