Lenovo ThinkPad Markasını Ortaya Çıkarıyor

Teknoloji dünyasında üreticiler arasında yaşanan rekabet uzun yıllardan beri artarak devam ediyor. Firmalar tarafından geliştirilen ve benimsenen stratejilerin tamamında pazar payının artırılmasının amaçlandığı açık ve net bir şekilde görülüyor. Teknoloji devi Lenovo tarafından sürpriz bir gelişmeye imza atılarak yeni bir marka oluşturuluyor.

ThinkPad adı verilen marka kapsamında hem kurumsal hem de kişisel kullanımlara uygun olarak yeni dizüstü modellerinin üretileceği belirtiliyor. Hem kurumlara hem de kişisel kullanımlara uygun olacağı ifade edilen dizüstü bilgisayarların aynı zamanda oyunculara da hitap edeceğinin ifade edilmesi büyük bir dikkat çekiyor.

IBM’den satın alınan ThinkPad markası üzerinden bir süredir faaliyet gösterilse de geniş çapta yayılmıyordu. Şimdi ise atılan adımlarla birlikte ThinkPad’in dünya genelinde yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Oyun Tutkunları Hedefleniyor

Genel olarak kurumsal ve kişisel kullanımlara göre tasarlanan ThinkPad modellerinin şimdi ise oyuncular için tasarlandığı ifade ediliyor. Henüz oyuncular için geliştirilen modelin teknik ayrıntıları gün yüzüne çıkmasa da üstün performans özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Performans Kısayolu

Fn+Q kısayolu sayesinde oyuncular için üretilecek olan ThinkPad’in saniyeler içerisinde yüksek performans moduna geçebileceği dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor. Modlar arasında geçiş yapabilecek olan bilgisayar bu sayede çok daha verimli bir şekilde kullanılabilecek.

Özel Soğutma Sistemi

Oyuncuların çok daha iyi bileceği üzere performansa dayalı bilgisayarların tamamında soğutma sistemi son derece büyük bir önem taşıyor. Sadece 0,3 mm kalınlığa sahip olan 62 pervanenin kullanılmasıyla geliştirilen soğutma sistemi sayesinde cihazda genel olarak her hangi bir ısınma probleminin yaşanmayacağı iddia ediliyor.

eSpor Sponsorlukları Başladı

Lenovo ThinkPad markasının tanıtımı için yapılan çalışmalar kapsamında eSpor etkinliklerine ThinkPad markası olarak sponsorlukların yapılmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor. eSpor etkinlikleri ile iş birliği içerisine girmeye başlayan markanın oyuncular için geliştirdiği modelin satışa sunulmasıyla birlikte olduka büyük bir talep görmesi bekleniyor. Henüz cihazın resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler