Lenovo Tab3 8 Plus Hakkında Detaylı Bilgiler Ortaya Çıktı

Şubat ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde bir çok yeni mobil cihazın ve tabletin kullanıcısıyla buluşacağı yönünde haberler teknoloji dünyasında yerini alıyor. Lenovo’nun da bu etkinlik ile bir çok yeni cihazını kullanıcısıyla buluşturması bekleniyor. Bu cihazlardan biri olduğu iddia edilen orta segment tablet Lenovo Tab3 8 Plus’ın teknik özellikleri hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 625 işlemciden alacak olan tablet 8 inçlik Full HD ekrana sahip olacak. Dahili olarak 16 GB depolama alanına sahip cihazın hafızası, microSD kartlar ile 128 GB’a kadar yükseltilebilecek. Cihazının 3 GB RAM özelliğine sahip olması bekleniyor. Lenovo Tab3 8 Plus hakkında hayal kırıklığı yaratan iddia ise son sürüm Android ile gelmemesi oldu. Cihazın Android 6.0.1 ile kullanıcılara sunulacağı söylentileri mevcut. Söylentilerin doğru olması halinde, en yeni cihazların tanıtılacağı Mobil Dünya Kongresi’nde eski bir işletim sistemiyle çıkış yapmak cihaza gölge düşürecek gibi duruyor. Lenovo Tab3 8 Plus’ın ilerleyen zamanlarda Android 7.0 ile güncellenme ihtimali kullanıcıların aklına gelse de bu konuda net bir bilgi bulunmuyor.

Sunduğu Kaliteli Özellikler ile Kendini Affettirecek

İşletim sisteminin eski olacağı iddialarıyla kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan tabletin kendini affettirecek nitelikte özellikleri de mevcut. 4.250 mAh pil sayesinde Lenovo Tab3 8 Plus kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım vaat ediyor. Ayrıca cihazın IP52 suya dayanıklılık ve toza dayanıklılık sertifikalarına da sahip olması yönünde iddialar da mevcut.

LED flaş ile sunulacak arka kameranın 8 megapiksel çözünürlüğünde olması beklenirken ön kamerasının ise 5 megapiksel çözünürlüğünde olacağı dile getiriliyor. Net çıkış tarihi ve fiyatı bilinmeyen cihazla ilgili diğer detaylar Mobil Dünya Kongresi’nden sonra netleşecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler