Lenovo PHAB 2 Pro’nun Google Tango Desteği Kesinleşti

Akıllı telefon alanında yaptığı girişimler ile kısa süre içerisinde bilgisayarlarının yanı sıra akıllı telefon teknolojilerinden de adından bahsettirmeyi başaran Lenovo, şimdilerde ise akıllı telefon deneyimini geliştirmeye başladı. Vibe serisi ile beğeni toplayan Lenovo’nun bundan sonraki cihazının ise Lenovo PHAB 2 Pro olacağı açıklandı. Tıpkı Samsung Note gibi hem akıllı telefon hem de tablet olarak değerlendirilen yeni akıllı cihaz, yepyeni teknolojilerle beraber gelecek. Bu noktada yavaş yavaş Lenovo’nun getireceği yenilikler konusunda da ilk bilgiler verilmeye başlandı. Gelen ilk bilgilere göre Lenovo PHAB 2 Pro daha önce eşine pek rastlanılmamış olan bir teknolojiyi de beraberinde getirecek.

Lenovo PHAB 2 Pro Google Tango Desteği

Google’ın arttırılmış gerçeklik desteği adı verilen 3D sistemin artık Lenovo PHAB 2 Pro ile beraber bir uyum içerisinde çalışacağı belirtiliyor. Lenovo PHAB 2 Pro’nun bu noktada Google Tango desteğiyle beraber gelecek olması telefonun içerisinde yer alacak olan teknolojilerinde bir hayli farklı olacağının sinyallerini verdi. Zira bu desteği verebilmek için öncelikle SnapDragon 600 ve 800 yonga setlerinin kullanılacağı açıklandı. Yeni yonga setleriyle beraber sisteme tam uyum da sağlanmış olacak. 3 boyut teknolojisi de böylelikle en ideal şekilde verilmiş olacak. Telefonun ana sisteminde 3 boyut teknolojisinin yer alacak olması görüntüle teknolojisinde de doğruda bu sistemin kullanılacağı anlamına geliyor.

Derinlik Sensörleri De Kullanılacak

Bununla beraber Lenovo PHAB 2 Pro cihazlarda 3D fiziksel boyut teknolojisinin kullanılması için telefonda birçok algılayıcı yeni sensöre de yer verileceği düşünülüyor. Gelen ilk bilgilere göre özellikle derinlik hesaplama için kullanıldığı bilinen OEM sensörlerinin de telefonda yer alacağı belirtiliyor. Geniş ekran desteği sayesinde tüm bu teknolojileri kullanıcılara en iyi şekilde sunacak olan Lenovo PHAB 2 Pro cihazların yakın zamanda kapsamlı bir tanıtım ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonda yer alacağı düşünülen birçok sensör teknolojisi ve yonga setlerinin 3D uyumu bunun yanında ekstra bilgiler kısacası birçok alanda tanıtımda daha derin detayların paylaşılacağının da bilgisi verildi. Tanıtımın ise çok yakın bir tarih içerisinde yapılması bekleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler