Lenovo P2 İçin Önemli Bilgiler Paylaşıldı!

Teknoloji alanında son yılların parlayan ismi olan Lenovo, bilgisayar ve telefon anlamında önemli işler yapmaya ve kullanıcıların ilgisini toplamaya devam ediyor. Geçen sene gerçekleşen 2015 IFA konferansında tanıttığı Lenovo P1 cihazı ile ilgiyi toplamış olan marka, bu senede Lenovo P2 modelini duyurmayı planlıyor.

Orta seviyede bir telefon olarak gelmesi beklenen Lenovo P2 cihazı, yapılan açıklamalar ve yorumlara göre Lenovo P1 cihazının devamı olacak bir seri olarak karşılanabileceği ve bu serinin önümüzdeki senelerde devam etmesi gerçeği olduğunu altını çizelim. Eylül ayında gerçekleşecek olan 2016 IFA konferansında tanıtılması planlanıyor.

Lenovo P2 GeekBench sitesinde yayınlandı!

Son zamanlarda beklenen telefonların, özelliklerinin sızdırılmasında ve yeni model cihazların haberdar olunmasında önemli bir yeri olan GeekBench sitesi üzerinde Lenovo P2 akıllı telefonun P2c72 model numarası ile yayınlandığı görüldü. Bütün özellikleri yayınlanmamış olsa da cihazın satışa sunulacağı ve birkaç özelliği yayınlanan bu testlerde, kullanıcıların meraklı bekleyişini bir nebze giderecek bilgiler mevcut!0915e597f6bc955600302968581711735335efc0

Lenovo P2 Özellikleri Neler?

Öncelikle Lenovo P2 cihazı orta seviyeye hitap eden bir cihaz olduğunu söylememiz gerekiyor. Orta seviye için bulunan işlemci ve özellikler ile, 2016 tarihi içerisinde resmi olarak açıklanması ve yetişirse bu sene içerisinde satışa sunulması tahmin edilen konular arasında yer alıyor. Gizemini koruyan özellikleri yanında Lenovo P2 görseli ve Lenovo P2 fiyatı içinde bir bilgi bulunmuyor.

  • Cihaz üzerinde işlemci olarak 8 çekirdeğe sahip 2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 625 orta seviyeli bir donanım yer alıyor. Bu donanım ile beraber cihaz üzerinde grafik işlem için gelen GPU ise Adreno 506 grafik kartı olduğu Benchmark sitesi üzerinde görülüyor.
  • Cihazın işlemcisi tarafından desteklenen 4 GB RAM ile beraber en az 16 GB Depolama alanı olacağı tahmin ediliyor. Bu boyutun değişkenlik gösterebileceği ve yakında netlik kazacağını düşünüyoruz.
  • Gündemin önemli konularından olan işletim sürümü olarak Android 6.0 Marsmallo güncellemesi ile birlikte gelecek ve yakın zamanda Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak.
  • Yapılan testler sonucu Lenovo P2 cihazında tek çekirdek için 922 puan ve çoklu çekirdek testinden ise Lenovo P2 cihazı 4896 puan aldığı görülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler