Lenovo Ideapad Miix 300 İncelemesi

Kompakt tasarımı ve çift yönlü kullanımıyla dikkat çeken, fiyatına oranla gayet tatminkardı bir performans sergileyen Ideapad Miix 300 incelemesini sizler için hazırladık. Bakalım cihaz kullanıcılarına neler sunuyor?

Miix 300, mobil kullanımıyla öne çıkan ve hem tablet hem de PC ihtiyacı bulunanlar için pratik bir çözüm sunuyor. Yer aldığı segmentte çok fazla rakibi bulunan cihaz, performans konusunda pek fazla bir iddia ortaya koymuyor. Sosyal medya gezintileri için kullanabileceğiniz, film izleyip keyifle müzik dinleyebileceğiniz bir cihaz olan Miix 300, kompakt boyutlarda fakat tasarım olarak pek güzel durmuyor diyebiliriz.

Fiyat tarafından söz edecek olursak cihazın 1000 TL fiyat bandında olduğunu hemen belirtelim. Fena bir fiyat olmasa da daha uygun bir fiyat etiketi belirlenbilirdi. Donanım bakımından Casper’ın Nirvana N240 modeliyle benzerlik gösteren cihaz, N240’tan yaklaşık 600 lira daha pahalıya satılıyor. Fakat Lenovo’nun marka payını da fiyata eklemiş olma ihtimali bulunuyor.

Kime hitap ediyor?

Hem PC hem de tablet kullanmak isteyenler ve bütçe sıkıntısı bulunanlar bu cihazı tercih edebilirler.

Miix 300, kasasından ayrılabilen bir ekrana sahip, bu sayede hem PC hem de tablet şeklinde kullanma imkanı ortaya çıkıyor, cihazı cazip kılan özellikte bu diyebiliriz. Hafif ve küçük fiziksel yapısıyla yanınızda rahatlıkla gezdirebilecğeiniz bu ürün, klavyesiyle beraber 1.2KG toplam ağırlığa ulaşıyor.

Windows 10 işletim sistemini barındıran cihaz, günlük kullanımda hem bilgisayar hem de tablet ihtiyacını karşılıyor. 10.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan cihaz ekranın üstündeki bir tuş ile klavyeden ayrılabiliyor, bu sayede ürünü tablet olarak kullanabiliyorsunuz.

Dış gövdesinin tamamı plastik malzemeden oluşan cihazın, hoparlörleri de ekranın çevresine konumlandırılmış. Sol tarafında microHDMI, microSD, microUSB, güç ve kulaklık girişini görebiliyoruz. Güç ve ses butonları da üst tarafa konumlandırılmış.

Performans

Miix 300 10.1 inç boyutundaki ekranında 720p yani HD bir görüntü sunuyor. Günlük kullanımda kabul edilebilir bir kalite sunan ekranın altındaki klavyeyi kullanmak alışma süreci istiyor.

Cihaz gücünü Intel’in Atom Bay Trail işlemcisinden alıyor. 1.3 GHz frekansında işlem kapasitesi bulunan ürün, tablet ve laptop olarak kullanımda yeterli performans veriyor. Miix 300’de 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler