Lenovo Bükülebilir Ekranlı Telefon Üretti

Çin merkezli faaliyet gösteren dünya teknoloji devi Lenovo markası ürettiği yeni telefon modeliyle tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Günümüzde bazı üreticiler tarafından kavisli ekrana sahip akıllı telefonların üretildiği biliniyor. Şuan için büyük bir dikkat çeken kavisli ekranlı telefonların yerini gelecekte bükülebilir ekranların alacağı tahmin ediliyor.

Kol Saati Gibi Akıllı Telefon Ekranı

Cihazın tanıtımında da belirtildiği üzere Lenovo tarafından üretilen bükülebilir akıllı telefon ekranı tıpkı bir kol saati gibi rahatlıkla bileğe takılabiliyor. Şuan için Lenovo’nun ismini sır gibi sakladığı cihazın geliştirilme sürecinin devam ettiği ifade ediliyor.

Normal bir akıllı telefondan donanımsal açısından her hangi bir farkı bulunmayan cihazın tek farkı bükülebilir bir ekrana ve yapıya sahip olması. Bileğe takılabilmesiyle sadece taşıma konusunda rahatlık sunan cihazın yepyeni teknolojilere de ilham kaynağı olacağı düşünülüyor.

Henüz Lenovo tarafından ne zaman piyasaya sürüleceği ve projenin hangi aşamada olduğu konusunda hiç bir açıklama yapılmıyor. Yakın gelecekte birçok markanın bükülebilir ekran teknolojisine sahip akıllı cihazları satışa sunacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler