Lenovo Akıllı Ayakkabı Üretti

Teknoloji dünyasının liderleri arasında yer alan Lenovo markasının akıllı cihazlarda ne derece başarılı olduğu herkes tarafından biliniyor. Geçtiğimiz günlerde bükülebilir ekranlı akıllı telefon ve tablet modellerinin tanıtımı gerçekleştiren Lenovo şimdi de dikkat çekici bir ürünle daha teknoloji tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Akıllı Koşu Ayakkabısı Geliyor

Teknoloji Dünyası Konferansı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen akıllı koşu ayakkabısının Vibram firması ile ortak olarak geliştirildiği ifade edildi.

Şu an için sadece prototip modeli üretilen akıllı koşu ayakkabısı bünyesinde yer alan Intel Curie çip sayesinde kullanıcının adımlarını sayma, yakılan kaloriyi hesaplama, alt tabanın ışıklandırılması yapılabilmektedir.

Kablosuz Şarj Edilebilecek

Tüm bunların yanı sıra ayakkabı üzerinde yer alacak olan panel sayesinde kabloya ihtiyaç duyulmadan da şarj edilebileceği belirtiliyor. Tasarım olarak oldukça özel olacağı ve her hangi bir şekilde taklit edilemeyeceği ifade ediliyor. Lenovo akıllı koşu ayakkabı tasarımında iç astarının 3 boyutlu yazıcı kullanılarak özel bir yapıya sahip olduğu dikkatleri üzerine çekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler