Lenovo Air Cihazı ile Xiaomi Markasına mı Özeniyor?

Bildiğiniz üzere son zamanların en çok konuşulan teknolojik markalarından biri olan Xiaomi, çeşitli sektörlere girmesi ile bilinen ünlü bir Çin kökenli firma olarak hizmet veriyor. Bu firmanın son tanıtılan ürünlerinden birisi olan Laptop cihazı, Xiaomi Mi Notebook Air ürünü çok ses getirmişti. Cihazın özellikleri ve tasarımı oldukça başarılı olsa da ilk olarak akla Apple Macbook Air cihazının çakması olarak bir izlenim bırakıyordu.

Asıl konumuz olan Lenovo markasının yeni çıkaracağı olan bilgisayar markasının ismi ve görünüşü! Xiaomi markası, bildiğiniz üzere Çin kökenli ve birçok popüler ürünü, kaliteli replikalar sayesinde ve uygun fiyatıyla yükselmeyi başarmıştı. Ancak Lenovo markası, daha özgün ve başarılı bir yolda ilerlerken Xiaomi markasının son çıkardığı bilgisayara özenerek bir ürün çıkarmış gibi görünüyor. İşte Lenovo Air 13 Pro detayları

Lenovo Air 13 Pro Özellikleri Ve Tasarımı

Öncelikle Lenovo Air dendiğinde akla ilk gelen cihaz olan Macbook Air, son günlerde kendi cihazına benzeyen bir sürü modelin türemesinden bir hayli rahatsız olmuş olsa gerek! Çünkü görünüşleri her ne kadar aynı olsa da içindeki işletim sistemi ve özellikleri, kullanıcıların seveceği cinsten donanımlar barındırıyor!

066b648288379628e63d06ce49222620a62a1ba6

Şimdilik sadece 13.3 inç boyutlarında olan modeli hakkında bilginin paylaşıldığı ve ilerleyen zamanlarda sürpriz ile farklı boyutlarda modellerle karşılaşabileceğimizi hazırlatalım. Oldukça ince olan Lenovo Air 13 Pro cihaz, isminde de bulunan “Air” kelimesinin hakkını veriyor. Böylesine küçük bir cihaz için oldukça yeterli ve orta seviyeye hitap eden donanıma sahip olduğunun altını çizelim.

Cihaz üzerinde 13.3 inç boyutlarında Full HD bir ekran bulunuyor. Lenovo Air 13 Pro üzerinde 6. Nesil olan Skylake mimarisine sahip 2 alternatifle gelecek şekilde I5 ve I7 Intel mobil işlemciler bulunacak. Bu cihaz için her iki alternatif ürünü içinde 4 GB RAM karar kılınmış gibi görünüyor. Ayrıca depolama alanı tercihi olarak 256 GB SSD disk bulunuyor.

Son teknolojinin popüler özelliklerinden olan Parmak izi okuyucu ve buna benzer çeşitli özellikler Lenovo Air 13 Pro cihazında yer alması bekleniyor. Lenovo Air 13 Pro fiyatı ise 750 dolar civarından pazarda işlem göreceği düşünülüyor. Ancak daha fazla kesin bilgileri, yakın zamanda açıklandığında öğrenmiş olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler