Katlanabilir Samsung Galaxy X Ne Zaman Geliyor?

Teknoloji ve bilim alanında gelişmeler yaşandıkça birçok ilanda değişimlerin de meydana geldiği görülüyor. Samsung’un da uzun bir süreden beri katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Son günlerde ortaya çıkan yeni gelişmelerle birlikte kısa bir süre içerisinde Samsung’un katlanabilir ekrana sahip yeni akıllı telefon modelini tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy X Katlanabilir Ekrana Sahip Olacak

Katlanabilir ekran teknolojisine sahip olacak Samsung’un yeni akıllı telefon modelinin de Galaxy serisinde yer alacağı ve Galaxy X model adına sahip olacağı belirtildi.

Güney Kore merkezli faaliyet gösteren firmanın Galaxy X modelini ilk defa 2017 yılında gün yüzüne çıkaracağı tahmin ediliyor. Henüz net bir açıklama yapılmış olmasa da cihazın 2017 yılında Mobile World Congress (MWC) etkinliğinde resmi bir şekilde tanıtılabileceğine dair çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Samsung tarafından iddialara karşı henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

4K Teknolojisi Hedefleniyor

Oldukça üst seviye bir teknolojiye sahip olması beklenilen Samsung Galaxy X modelinin katlanabilir olmasının yanı sıra ekranında 4K teknolojisinin kullanılacağının ifade edilmesi büyük bir beğeni topluyor.

Hangi Ülkelerde Satışa Sunulacak?

Samsung Galaxy X modeli uzun süreçte birçok ülkede satışa sunulacak olsa da ilk etapta sadece belirli ülkelerde satışa çıkarılacak. Şu an için Samsung Galaxy X modelinin Polonya, İngiltere, Almanya, Güney Kore ve Fransa’da teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy X Teknik Özellikleri

İlk olarak 4K ekran teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekecek olan cihazda kullanılacak olan kameraların da direk olarak Samsung kaynaklı olacağı ifade ediliyor. Kamera sensörlerinde ise Sony kaynaklarının kullanılacağı belirtiliyor.

İşlemci özellikleriyle ilgili olarak henüz net bilgiler ortaya çıkmasa da cihazın bünyesinde 3 GB RAM yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son zamanların en çok konuşulan hızlı şarj özelliğinin de 3.0 özelliğiyle birlikte Samsung Galaxy X modelinde de bulunacağı biliniyor.

Çıkarılabilir bataryadan vazgeçmeyecek olan Samsung’un depolama çözümlerinde ise tercihini microSD yönünde kullanmaya devam edecek. Satış fiyatı ve cihazın net olarak satışa sunulacağı tarih ile ilgili bilgilerin paylaşımı için henüz çok erken olduğu düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler