Kağıda Çizim Yapabilen Robot Line-Us

Dijital baskı teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte çizim olayının bir miktar geride kalmaya başladığı bir dönemdeyiz. Dijital ortamda çizimler yapıp bunu yine dijital olarak baskıya almak kaliteyi arttırmasına rağmen beklenen çizim kalitesini sunamıyor. KickStarter aracılığıyla piyasaya sunulan Line-Us projesi ise dijital ortamda yapılan çizimlerin bir robot tarafından aynı şekil ve kalitede kağıda çizilmesini sağlıyor.

Cihaz, Android, iOS, Windows ve Mac uyumlu uygulaması aracılığıyla dijital olarak yapacağınız çizimleri sizin seçeceğiniz kalem ile kağıda aktarabilecek. Line-Us kullanıcıları, başka bir konumda bulunurken bile Wi-Fi bağlantısı sayesinde cihazlarına uzaktan erişerek çizim yaptırabilir. Kullanıcıları cezbeden bu özellik, profesyonel çizerler için ise ayrıca bir önem taşıyor.

Hiçbir Çizim Hatasına İzin Vermiyor

Line-Us, USB bağlantısı üzerinden şarj olmanın yanı sıra sadece bir powerbank aracılığıyla bile şarj edilebilir. Magnet tabana sahip cihaz, çizim kağıdınızı üzerine koyacağınız metal yüzey sayesinde oluşabilecek en ufak bir kaymanın bile önüne geçiyor. Bu özellik ile Line-Us sadece yatay değil dileyen kullanıcılara dikey bir yüzeyde de çalışma şansı sunuyor.

Kickstarter’dan destek toplayarak kullanıcılarla buluşan Line-Us, Kickstarter resmi web sitesinde kit halinde 48 dolar satış fiyatı ile sunuluyor. Hazır bir Line-US ise 88 dolar üzerinden kullanıcılarla buluşuyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler