Jawbone Giyilebilir Cihaz Pazarından Çekiliyor

Jawbone bir zamanlar UP serisi akıllı bilekleriyle adından sıkça söz ettiren bir marka olarak biliniyor. Son yıllarda zor süreçler geçiren şirketin pazardan çekileceğine dair iddialar teknoloji dünyasında yer alıyordu. Gelen son haberler ise bu iddiaların gerçeğe dönüştüğü yönünde oldu.

TechCrunch tarafından aktarılan habere göre Jawbone, son tüketicileri için geliştirdiği bileklikleri tamamen bırakıyor. Şirket finansal sıkıntıları sebebiyle Fitbit, Samsung ve Apple gibi güçlü isimlerim bulunduğu sektörde rekabet etmekte oldukça zorlanıyor. Jawbone, kar marjının daha yüksek rekabetin ise daha az olduğu sağlık alanına yönelmeyi hedefliyor. Bu dönüşüm süreci de finansal problemler yüzünden oldukça zorlu bir şekilde gerçekleşiyor. Jawbone dönüşüm süreci için aldığı 951 milyor dolar yatırımın büyük bir kısmını harcamasına rağmen henüz istediği noktaya gelebilmiş değil. Bu durumda daha fazla yatırıma ihtiyaç duyulabileceği belirtiliyor.

Fitbit Tarafından Satın Alınamamıştı

Jawbone’un sağlık alanına geçiş hedefinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ayrıca mevcut ürünler de halen resmi web sitesi üzerinden satılmaya devam ediliyor. Şirketin yıllardır yeni bir akıllı cihaz üretmemiş olması ise bu iddiaları güçlendiren nitelikte. Geçtiğimiz yıllar Fitbit, şirketi satın almak istemişti fakat Jawbone bu teklifi kabul etmemişti. Şimdi ise şirket sağlık alanına yönelerek klinik cihazlar üretebilecek mi soruları tartışılırken bu teklifi geri çevirmenin pişmanlığını yaşayıp yaşamayacağı da merak ediliyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler