İşte Samsung Galaxy Note 7 iris tarayıcına ait video

2 Ağustos tarihine az kaldı. Samsung Galaxy Note 7’nin tanıtılmasına sayılı günler kala iris tarayıcısının nasıl çalıştığına dair video yayımlandı.

Samsung Galaxy Note 7 New York’ta tanıtılacağı güne az kaldı ve heyecan dorukta. Ancak buna rağmen Note 7 ile ilgili bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte gelen iris tarayıcısı en azından Note 7 ile ilgili en çok konuşulan konuların başında geliyor. Android için bir ilk olacak. Daha önce de sadece Windows Phone üzerinde bir modelde kullanılmıştı. Ancak o tarayıcı Windows Hello yazılımının desteğiyle çalışıyordu.

Geçtiğimiz günlerde iris tarayıcısıyla ilgili çeşitli fotoğraflar yayımlandı. Biz de bu haberde yine iris tarayıcısına ait yayımlanan fotoğrafları da kullandık. Ancak daha önemlisi, iris tarayıcısının Galaxy Note 7 üzerinde nasıl çalıştığını aşağıdaki videoyu seyrederek görmek mümkün.

galaxy-note-7

İris tarayıcısı ile ilgili yurtdışında yapılan anketlerde ilginç sonuçlar geliyor

Düzenlenen bir ankette Samsung Galaxy Note 7 ile beraber gelen iris tarayıcısı hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorulmuş. Şıklardan ikisi birbirine çok yakın. Parmak izi tarayıcısıyla beraber iris tarayıcısını da ayarlayıp kullanacağım diyenlerin yüzdesi tam tamına yüzde 32,88 iken, umurumda değil, umarım telefon şarjımı olumsuz etkilemez diyenlerin oranı ise yüzde 32,38 olmuş. Yani hem meraklısı hem de umursamayanların oranları nerdeyse aynı.

Diğer şıklara göz atalım

Kullanacağım (deneyeceğim) ama ilerleyen zamanda unutur giderim diyenlerin oranı yüzde 21,87 olmuş. Çok güzel gözüküyor mutlaka deneyeceğim diyenler ise yüzde 12,87 de kalmış.

Görüldüğü gibi Samsung Galaxy Note 7 almayı düşünenlerin arasındaki yüzde 67,32 lik bir oran az veya çok, bir şekilde iris tarayıcısını merak ediyor ve kullanmayı düşünüyor. Yaklaşık her 3 potansiyel Samsung Galaxy Note 7 kullanıcısından 1’i ise iris tarayıcısını pekte umursamadığı göze çarpıyor.

Bu bilgileri de paylaştıktan sonra, mobil sektörün geleceğinde önemli bir yere sahip olacağı yorumunu rahatlıkla yapabiliriz. Zaten emin olun o, merak etmiyorum diyen bölümün bir kısmı da bir şekilde merak ediyor olabilir veya merak edecektir.

Sizi video ile baş başa bırakıyoruz. İşte Note 7’de iris tarayıcısı böyle bir şey. İyi seyirler.

https://youtu.be/AiNBpupkM2Y

Popüler Haberler

İlgili Haberler