İşte karışınızda LG’nin Amiral Gemisi LG V20

Akıllı telefon piyasasında önemli bir yer edinen ve Türkiye’de de oldukça kullanılan LG, yeni Amiral Gemisi LG V20 pek yakında bizlerle buluşacak.

LG, G serisi ile iyi telefonlar çıkartsa da son çıkarttığı G5 ile pekte aradığını bulamadı. Bu kez hem LG yetkilileri hem de akıllı telefon sektörünün meraklı gözleri, daha önce çıkan V10 modelinin bir üst versiyonu olan V20 ye odaklanmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde böyle bir modelin çıkacağının bildirilmesinin ardından LG tarafından Amerika Federal İletişim Kurumu (FFC) ye yapılan ve onaylanan LG-VS835’in LG nin V20 modeli olacağı anlaşılmış oldu. Elbette iletişim kurumu bu başvuruyu da onayladığını söyleyebiliriz.

the-lg-handse

Onay süreci sonrasında merak edilen konu cihazın teknik özellikleri oldu. Ancak süreçten edinilen bilgilerde cihazın teknik özellikleri bulunmuyor.

Amiral Gemisi olarak konumlandırılacak olan LG V20’nin teknik özellikleri bilinmese de aşağı yukarı tahmin edilebilir düzeyde.

İşte V20’nin tahmini özellikleri

lg-v10-1469346407LG V20 yaklaşık olarak 5,5 inçlik bir ekrana sahip olacak. Ekranın çözünürlüğü ise QuadHD olması bekleniyor. Ancak telefonda 2,1 inç büyüklüğünde ikinci bir ekran daha olması söz konusu.

Chipset olarak Snapdragon 820 veya 821‘in kullanılması oldukça kuvvetli bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Bunun yanında 6GB RAM kullanılacağı neredeyse kesin gibi.

LG G5‘in en çok göze çarpan özelliklerinden birisi de kamerasıydı. Kameranın tüm özellikleri ve yazılımıyla beraber LG V20’de olacağını söylemek herhalde hata olmaz.

Cihazda 64 GB dahili depolama alanı olması bekleniyor. microSD slotu da bulunacak olan cihazın depolama kapasitesi artırılabilecek.

LG V10’a baktığımızda sağlamlığı ile ön plana çıkıyordu. Askeri standartlar olan MIL-STD-810’dan başarıyla geçen V10 aynı zamanda IP68 sertifikasına da sahipti. LG V20’de de bu iki özelliğin olması bekleniyor.

Son olarak cihazın pil yani batarya konusunda vadettikleri V10’dan daha fazla olması bekleniyor. Bunu sağlamak için hem daha yüksek mAh değerine sahip bir batarya hem de daha verimli çalışan bir yazılım kullanılması söz konusu olacak.

Tahminlerimize göre LG V20’nin tanıtılması Eylül ayında gerçekleşecektir. Eylül ayında Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2016 etkinliğinde LG standında yerini alacak cihazı ziyaretçiler 4-9 Eylül tarihlerinde görebileceğini umut ediyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler