İşte iPhone 7 ekran çözünürlükleri böyle olacak!

Merakla beklenen Apple’ın yeni modeli iPhone 7 de kullanılacak ekran çözünürlükleriyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple’ın tanıtımını Eylül ayı içerisinde yapmasına kesin gözüyle bakılan iPhone’un yeni modellerindeki özellikler tam bir muamma oluşturmaya devam etse de, her gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de ekran çözünürlükleri.

iPhonelarda kullanılan ekranların ve çözünürlüklerin, benzer cihazlara oranla donanımsal olarak ciddi derecede kötü olduklarını söylemek gerekiyor. Ancak bu bilgilere göre Apple kullanılan ekran teknolojisinde olmasa da en azından çözünürlükte sıçrama yapacak.

Sızıntıların kaynağı hemen her zaman olduğu gibi Uzakdoğu kaynaklı. Çin’den gelen bilgiler, Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo üzerinde paylaşıldı.

İşte iPhone 7 ekran çözünürlükleri!

Buna göre iPhone 7 modellerinden bir tanesi 4,7 inç büyüklüğünde. Bu cihaz Full HD çözünürlüğe sahip olacak. Hatırlarsanız 4,7 inç büyüklüğündeki cihazları için iPhone 750×1334 piksel çözünürlüğünde ekran kullanıyordu. Bu ekranı Apple 5,7 inç telefonlarında 2 yıl süredir kullanıyor.

alleged-iphone-7-screen-panels4,7 inç cihazda durum böyle iken 5,5 inç büyüklüğündeki muhtemelen iPhone 7 Plus modelinde ise benzer bir sıçrama yaşanacak. iPhone 7 Plus modelindeki çözünürlük 2K çözünürlüğe yükseleceği iddia ediliyor.

Webio’da yayınlanan görsel üzerindeki bir detay da bu ekranların nerede üretildiğine dair bilgi veriyor. Elbette bu ekranların kesin olarak bu cihazlarda kullanılacağını söylemiyoruz. Fakat bilgi doğru ise iPhone 7’de kullanılacak ekranlar Japan Display Inc’e ait olduğu görülüyor.

Genelde donanımları ile tartışma konusu olan iPhone 7’nin iOS 10 üzerinde çalışan bir modelinin Geekbench adı verilen testten ciddi puanlar aldığı ifade ediliyor.

Testin tek çekirdekli kullanımından 3548 puan alan cihaz çoklu çekirdek testinden ise 6430 puan aldı. iOS 10 sürümünün hali hazırda BETA da olması, akıllara final sürümünde cihazın bu testten daha fazla puan alabileceğini getiriyor.

GeekBench sonuçları aslında cihazda kullanılacak işlemci ve RAM gibi detayları da ortaya koyuyor. Buna göre Apple, iPhone 7’de kendi üretimi A10 işlemcileri kullanacak. Cihazda ise 3GB RAM bulunduğu görülüyor. İşlemci 2,37 GHz hızında çalışan 2 çekirdekten meydana gerliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler