İşte HTC Sailfish diğer adı ile Nexus Sailfish karşınızda!

Daha dün HTC Desire 10 Pro ve LifeStyle modelinden bahsetmişken bugün bir HTC haberi daha geldi. Anlaşılan HTC mühendisleri fazla mesai yapıyorlar. HTC’nin Google ile beraber geliştirdiği Nexus akıllı telefonlarının birisi HTC Sailfish ya da Nexus Sailfish modeli hakkında yeni bilgiler ulaştı.

Google ile Çinli akıllı telefon üreticisi HTC tarafından geliştirilen Nexus adındaki akıllı telefonlar için iki yeni model adı geçiyordu. Bunlardan birisi Marlin kod adına sahipken diğeri ise Sailfish adını taşıyordu.

Marlin kod adına sahip cihazla ilgili bir takım bilgiler sızdırılmıştı. Ardından gözler Sailfish’e çevrildi. İşte bu cihaza ait bazı detaylar.

İşte Nexus Sailfish ‘in ilk göze çarpan özellikleri

İlk gelen görüntülere göre iki cihaz arasında 0,5 inçlik bir ekran boyutu farkı göze çarpıyor. Marlin 5,5 inç boyutu ve QuadHD yani 2560×1440 piksel çözünürlüğü ile piyasaya sürüleceği bildirilirken bu rakam Sailfish’te 5 inç ekran ve FullHD yani 1080×1920 çözünürlüğe sahip olacak.

Gelen haberde cihazların arasındaki farklardan bahsederken bir de pil yani batarya kapasitesinin değişik olduğu bildirilmiş. Ancak bu konu hakkında herhangi bir detay bulunmuyor. Yani pil değerlerinin farklılıklarını şu anda detaylı olarak göremiyoruz.

Nexus Sailfish alüminyum ve cam kullanılarak oluşturulmuş bir kasaya sahip. Hatta kamera modülünü de bir metal tabaka kaplamış durumda.

Görsellerden anladığımız kadarıyla cihazda birde parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

google_htc_sailfish_leak_081416

Peki cihazda diğer donanımlar neler olacak derseniz başlayalım sıralamaya. Akıllı telefon üreticilerinin vazgeçemediği Snapdragon 820 chipseti ilk göze çarpan özellik. Ancak yanında 4GB bellek bulunduğunu görüyoruz. Android 7.0 kullanılmasını beklediğimiz cihazda bu bellek seviyesi yeterli olacaktır.

Dahili depolama kapasitesi ise 32GB olarak belirlenmiş. Cihaz da microSD desteği ya da ikinci sim kart desteği gibi detaylar yok. Genelde üreticiler yer konusundan tasarruf etmek için bu iki özelliklerden birisini diğerine kurban edebiliyor.

Cihazın kameraları ise tatmin edici değerlerde olduğunu söyleyebiliriz. Elbette rakamlara bakarak bunu söylüyoruz. Fakat ön ve arka kamera kaliteleri yavaştan kapanıyor gibi geliyor bize. Çünkü arada ciddi farklar söz konusu olduğu dönemlerden başa baş değerleri gördüğümüz günlere geldik. Aynı durumu Sailfish ‘te de görüyoruz. 12MP arka kameraya karşılık 8MP ön kamerası bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler