İşte BlackBerry Neon modeli

BlackBerry tarafından daha önce çıkartılacağı bildirilen modellerden birisi, BlackBerry Neon ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte nasıl bir cihaz olacak, özellikleri neler olacak, cihazda ne var ve en önemlisi beklenen ne yok haberin detaylarında.

Aslında geleceği pek parlak olmayan bir şirketten BlackBerry’den söz ediyoruz. Anlaşılan o ki firma adeta son çırpınışlarını gerçekleştiriyor.

BlackBerry Priv modeli ile beklentileri karşılayamamıştı. O yüzden biraz da şirket bu telefona, BlackBerry Neon ’a bel bağlamış durumda diyebiliriz.

Özellikle Çinli şirketlerin iştahını kabartan, aralarında Samsung’un da bulunduğu birçok şirketin satın alma listesinde bulunan BlackBerry, bir nebze olsun mali açıdan nefes almak istiyor. Bu nedenle piyasaya sürmeye hazırlandığı BlackBerry Neon’un ilk fotoğrafı paylaşılırken özellikleri de şöyle olacak.

BlackBerry Neon ‘un özellikleri

5,2 inç büyüklüğünde FullHD destekli ekranı bulunan cihaz, Snapdragon 617 chipsetini kullanacak. Cihazda 3GB RAM bulunacak. 2610 mAh batarya ve 13MP ön kamerası ile satışa sunulacak cihaz için ilk tahmin edilen ortalama satış fiyatı 350 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

black

Açıkçası bu fiyatlara telefonun iyi satış rakamlarına ulaşmasını beklemek mucize gibi bir şey olur. BlackBerry Neon’un aynı özelliklerle karşısına çıkmaya çalıştığı Motorola Moto G4 ‘ün fiyatı ise yaklaşık 250 dolar seviyesinde. Bu yüzden fiyuat konusunda birşeyler yapması gerekiyor zira bu modelin tam karşısında Samsung, Motorola ve benzeri tanınmış markaların kendilerini ispatlamış modelleri bulunuyor üstelik daha düşük fiyatlara.

Fiziksel klavye artık yok

BlackBerry, kimi için nihayet, kimi için ise ne yazık, denilebilecek bir özelliğe de imza atmış durumda. Yıllardır fiziksel klavye takıntısı olan şirket bu modelde bundan vazgeçmiş durumda. Bu durumda sizin düşünceleriniz ne olabilir bilemiyoruz ancak şirketin klasik ve sadık müşteri kitlesini küstürmeden yeni modellerle ürün yelpazesini genişletmesi daha iyi olurdu diye düşünüyoruz.

Yukarıda fotoğrafını görebileceğiniz BlackBerry Neon, tasarım konusunda ise beklentileri karşılayabilecek bir zarafete sahip. Bu yüzden iyi bir iş çıkartılmış olduğunu söyleyebiliriz.

Şirketin ne yazık ki, son hamlelerini yaptığını düşünüyoruz. Büyük ihtimalle Kanadalı şirketin sırf patentleri için satılması söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler