iPhone’da Android Çalıştıran Kılıf Geliştirildi

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch’ta Windows 95 işletim sistemini çalıştırarak teknoloji dünyasının gündemine oturan geliştirici Nick Lee, yeni bir çalışmayla dikkatleri üzerine çekiyor.

Nick Lee geliştirdiği bir kılıf aracılığıyla iPhone bünyesinde Android işletim sistemini çalıştırmayı başardı.

Özel Bir Kılıfla iPhone’da Android

Tendigi geliştirme şirketinde yönetici olarak görev yapan Nick Lee yapmış olduğu çalışma kapsamında iOS işletim sisteminin son sürümüne sahip bir iPhone bünyesinde Android işletim sistemini çalıştırarak teknoloji tutkunlarının dikkatini çekti.

Nick Lee tarafından yapılan çalışmayla ilgili olarak yapılan açıklamalarda iPhone’da Android işletim sisteminin çalıştırılabilmesi için gerekli olan çalışmaların yaklaşık olarak 45 saat sürdüğü ifade ediliyor.

Android 4.1 Jelly Bean Yüklendi

Çalışmada iPhone’a kılıf aracılığıyla Android 4.1 Jelly Bean yüklendiği görülmekte olup daha sonra çıkan Android işletim sistemi sürümlerinin yüklenip yüklenemeyeceği konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmadı. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü iPhone’da kullanım esnasında biraz da olsa kasma yaşansa da efektif performans açısından her hangi bir problem yaşanmadığı net bir şekilde görülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler