iPhone X Modeli İçin Yeni İddialar Gelmeye Başladı

Apple işletim sistemi güncellemelerine başlayınca bir anda markanın yeni seri akıllı telefonlarının da ne zaman çıkacağı tekrar gündeme gelmeye başladı. Öyle ki iOS 11 işletim sistemin yayınlanmasının hemen sonrasında Apple’ın yeni model akıllı telefonlarının da piyasaya çıkması bekleniyor. Haliyle iOS 10.3 güncellemeleri ile ilgili ilk beta sürümler yayınlanınca yeni işletim sistemi içinde çok az bir süre kaldığı yorumunu yapabiliyoruz. Yeni seri akıllı telefonu tanıtımının yaklaşmasıyla beraber ise yeni iPhone modeli ile ilgili iddialarda artmaya başladı. Bu kez iddialara göre yeni model beklenen isimle gelmeyecek. Bunun yerine iPhone X gelecek.

iPhone 8 Serisini Görmeyecek Miyiz?

İddialara göre Apple’ın aslında şu an için iPhone 8 akıllı telefonları üzerinde çalışmadığı belirtildi. Daha doğrusu şu an üzerinde çalışılan akıllı telefonun iPhone 8 modeli olmadığı belirtiliyor. İddialara göre bu kez çıkış yapacak olan telefon iPhone X olarak adlandırılacak. Roma rakamıyla beraber 10.seriyi işaret eden ismin iPhone serisinin 10.yılına özel olarak çıkış yapacağı da belirtiliyor. Bu nedenle aslında iPhone X şeklinde gösterilen modelin iddiaları da artmaya başladı.

iPhone X

Tüm tasarım değişiklikleri ve iPhone serilerinde alışılagelmişin dışında özellikler bu model ile beraber gelecek olduğu iddiaları da var. Böyle düşünüldüğünde daha da güçlenen iddialarda iPhone 8 serisi içinde belli başlı yorumlar yok değil.

iPhone X Devam Serisi Olmayacak

Eğer gelirse iPhone X sadece bir seferlik özel bir telefon olacak. Apple’ın böyle bir adım atmasının nedeninin ise iPhone 8, iPhone 9 olarak seriyi devam ettirebilmesi olduğu da düşünülüyor. Yani X modeli sevilmese bile aslında ana seriye bunun bir etkisi olmayacak.

Tüm bunların dışında yeni modelin ne gibi değişiklikler barındıracağı ve iPhone serisinin bundan sonra nasıl devam edeceği de merak konusu. Apple’ın yapacağı açıklamalarla beraber bu durumun netleşeceği kesin ama bir yandan da yeni seri akıllı telefonların tanıtımına kadar birçok kez Apple’ın yeni akıllı telefonları için yeni iddialarda gelmeye devam edecek gibi. Bu iddialar ne kadar doğru, iPhone X modeli gerçekten gelir mi merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler