iPhone İçin Android İşletim Sistemi

Apple tarafından geliştirilen akıllı telefon serisi iPhone her geçen yeni bir haberle gündeme gelmeye başladı. iPhone 7 için merakla beklenmeye başladığı şu günlerde eski iPhone serileri içinde yeni adımlar atılmaya başlandı. Bu noktada ilk olarak iPhone işletim sistemi olarak bilinen iOS üzerinden çalışmaların başladığı haberleri verilmişti. iOS işletim sisteminin içe kapalı yapısını biraz olsun değiştirmeye çalışan birçok geliştirici ve yazılımcı son dönemde iOS için birçok Jailbreak yayını da yapmıştı. Fakat tüm bunlara rağmen ana yapısı bir türlü değiştirilemeyen iOS işletim sistemi için yeni bir haber geldi.

İOS İçin Özel Android Kılıflar

Gelen haberle beraber iOS işletim sistemi için özel oluşturulmuş kılıfların satışa sunulduğu açıklandı. Aslında satışa sunulan bu ürünlerin ise normal kılıflardan bir hayli farklı olduğunu da belirtelim. Zira Çinli geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen ürün iOS işletim sistemini Android işletim sistemine çeviriyor. Çin’de geliştirilmesine rağmen tüm dünya genelinde satışa sunulması da beklenen ürünün kendine has özelliklere de sahip olduğunu belirtelim. Kendi işlemcisini kendi destek pilini ve sistemini kullanan MESUIT adı verilen kılıf iPhone cihazlara takıldığında iPhone cihazları doğrudan Android işletim sistemli cihazlara çevirebiliyor. Son dönemde üzerinde bir hayli çalışma yapılan cihazların piyasaya sürülmesiyle beraber iOS işletim sisteminde Android ara yüz fikri bir kez daha gündeme gelmiş oldu.

Android İşletim Sistemi Tamamen Kullanılabiliyor

Bununla beraber kılıflar sadece Android ara yüz çalıştırmıyor. Bunun dışında Android işletim sisteminde ne gibi değişiklikler yapabiliyorsanız kılıflar sayesinde tüm bu değişiklikleri iPhone üzerinden de yapabiliyorsunuz. Android destekli tüm uygulamaları da açabilmenize olanak sağlayan kılıfların Google Play gibi resmi uygulama mağazalarını da kullanmaya izin verdiğini de belirtelim. Tek olumsuz yanı telefonun ağırlığını biraz arttırıyor olması olarak gösterilen kılıfların Avrupa pazarına satışı ise kısa süre içerisinde gerçekleşecek gibi. Zira MESUIT adı verilen ürüne ilgi oldukça fazla. Özellikle iPhone kullanıcılarının iOS olumsuzluklarını bu ürünle beraber giderebiliyor olması büyük bir avantaj olarak gösterilebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler