iPhone Dokunmatik Ekranında Sorun

Apple’ın kısa süre sonra tanıtımını yapacağı açıklanan iPhone 7 akıllı telefonların piyasaya çıkması için artık sadece sayılı günler kaldı. Yavaş yavaş seri üretime de geçmeye başlayan yeni akıllı telefon serisinin özellikleri ile ilişkin detaylarında yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını da biliyoruz. Özellikle son dönemde gerek depolama alanı gerekse de telefonun kullanacağı tasarıma ilişkin tüm detaylarında yavaş yavaş paylaşılmaya başlandığını da biliyoruz. Ram ve benzeri kullanılacak olan teknik özellik detaylarının da ortaya çıkmaya başlamasıyla beraber Apple’ın eski serilerinin de yavaş yavaş gözden düşmeye başladığını da söylemek gerekiyor.

İPhone 6 Sorunları Gündemde

Bunumla beraber iPhone 6 serisinin de yavaş yavaş sorun haberleri ile gündeme gelmeye başladığını da söyleyelim. İlk olarak iOS 10 işletim sisteminin beta sürümünden sonra ses sorunları yaşanmaya başlandığı açıklanan telefonun son dönemde ise dokunmatik yüzeyinde ilişkin bazı sorunlar yaşandığı da belirtildi. Dokunmatik yüzeylerde yaşanan sorunla beraber kullanıcıların iPhone 6 üzerinde dokunmatik panellerde çalışmama ya da yakılma sorunlarının yaşanmaya başlandığı da ortaya çıktı. Apple servilerine destek veren ve Apple tamirinde önemli yeri olan firmalar arasında ise bazı firmalar tarafından da açıklamalar yapılmaya başlandı. Yapılan açıklamalar sonrasında ise iPhone 6 serisinde yaşanan bu serinin dokunmatik yüzeyde değil dokunmatik yüzey bölümünde olduğu açıklandı.

Touch IC Hatası

Yaşan sorundan sonra yapılan açıklama ile beraber sorunun aslında dokunmatik yüzeyde olmadığı da belirtildi. Zira dokunmatik yüzey değiştirilse bile sorunun yaşanmaya da devam ettiği de belirtildi. Dokunmatik yüzeyde yaşanan bu sorunun ise Touch IC üzerinde bulunan çıkartma korumasının yeterli olmadığı gerekçesiyle yaşandığı da ortaya çıktı. Çok kolay bir şekilde bozulabilen ve etkili bir koruması olmayan alanın bozulmasıyla beraber ise dokunmatik yüzeyinde sorunlar yaşandığı da belirtildi. Sorunun çözülmesi için yapılan açıklamada ise dokunmatik yüzeyin yanı sıra bu panelinde değişmesi gerektiği de açıklandı. Sorun ile ilgili olarak ise Apple tarafından henüz net bir açıklama da yapılmadığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler