iPhone Cephesinden Bir Görüntü Daha

İlk tanıtımına 2 aydan uzun süre olmasına rağmen iPhone 7 tartışmaları artarak devam ediyor. Apple’ın en başarılı telefonlarından biri olacağı iddia edilen iPhone 7 için sürekli sızıntı haberleri de gelmeye devam ediyor. En son iPhone 7 modeli için kutu tasarımı ve çift sim desteği görüntüleri sızdırılmıştı. Gelen bu yeni görseller tartışmaları bir hayli arttırırken şimdilerde ise iPhone 7’nin bir üst sınıfı olan iPhone 7 Plus üzerinden yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ortaya atılan bu iddialar bu kez bir görselle de kanıtlandı. iPhone 7 Plus telefona ait olduğu iddia edilen görsellerle beraber bir kez daha iPhone 7 için çift kamera tartışmaları da başladı.

Çift Kameranın Olmadığı İddia Edilmişti

Geçtiğimiz günlerde yeni bir görsel sızdırılmış ve iPhone 7 kasa görseli olduğu iddia edilen bu görselle beraber çift kameranın sorun yaratacağı için kullanılmadığı belirtilmişti. İddialara göre üretim aşamasında da çift kamera sorun yaratmış ve bu modelde yer verilmemişti. Ortaya atılan bu iddialar ise iPhone hayranlarını epey bir üzmüştü. Yeni modellerin tamamına yakının da çift kamera bulunması iPhone’nun bu alanda çok eleştirileceğini de göstermeye başladı. Tüm bunlarla beraber yeni görsellerde iddia bu kez tersi yöne doğru çekildi.

Dış Kasada Çift Arka Kamera Bulunuyor

iPhone 7 Plus modelinin dış kasa tasarımına ait olduğu ileri sürülen yeni görseller kafaları iyice karıştırdı. Zira bu görsellerde de çift kamera için oluşturulmuş alanın olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bunun dışında kamera bölümünde optik zoom için bir alan oluşturulduğu da gözüküyor. Yeni görseller ne kadar gerçeği yansıtıyor ya da yayınlanan görsellerden hangisi gerçek şuan için bunu söylemek oldukça zor. Fakat gelen tüm bu iddialara rağmen hem tasarımı hem de yeni özellikleri sır gibi saklayan Apple’ın özellikle Samsung’u geride bırakmak için bir hayli yenilik getireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Sadece bu nedenle beraber Apple’ın çift kamera özelliğini kesinlikle telefonda kullanacağı düşünülüyor. Fakat yine de bunun için resmi açıklamayı beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler