iPhone 8 Sanal Tuşları İle Beraber Geliyor

Uzun süredir gündem olan akıllı telefon modeli iPhone 8 için artık birçok özellik netlik kazanma derecesine gelmeye başladı. Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olarak gösterilen iPhone 8 akıllı telefonlarında ortaya çıkan yenilik ise telefonun tasarımları konusunda daha çok öne çıkmaya başladı. Tasarım konusunda çerçeve ana tema için zaten belli bir süredir konuşulan bir iddia gündemde. Cam kasa ile beraber ve içerisinde de paslanmaz çelik ile beraber gelecek olan yeni seri akıllı telefonların bunun dışında ne gibi özelliklere sahip olacağı da netlik kazanmaya başladı. Bu kez ortaya atılan iddia ise iPhone 8 Sanal Tuşları.

iPhone 8 Sanal Tuşları Home Tuşuna Veda Ettirebilir

Bu noktada iPhone 8 Sanal Tuşları iddiası ile beraber bir kez daha tasarımın değişiklik göstereceğini de söylemek gerekiyor. Tasarımda yapılacak olan değişiklikler konusunda doğrudan etki edecek olan bu hamleyle beraber tamamen Home tuşu ortadan kalkmış olacak.

iPhone 8 Sanal Tuşları

Fiziksel olarak Home tuşunu uzun bir süredir akıllı telefon serilerinde kullanan Apple’ın böyle bir adım atarak iPhone 8 Sanal Tuşları ön panelde kullanacağının iddia edilmesi zaten telefonun ne kadar değişeceğini de gösteriyor. Peki bu kullanımda nasıl bir değişikliğe neden olacak? İşte asıl ortaya çıkan sorulardan birisi de bu.

Parmak İzi Patentleri Doğrulanmış Oluyor

iPhone 8 Sanal Tuşları kullanacağının iddia edilmesi ve tamamen Home tuşunun kaldırılması telefonun kullanımını da şüphesiz değiştirecek. Bu noktada telefonda ciddi bir değişim olacağı gündemde. Yeni seri ile beraber kısa üre önce ortaya atılan ana ekrandan parmak izi okuma sistemi daha da güçlenirken bir yandan da ön panelin sadece ekrandan oluşması ihtimali de daha çok önem kazanmaya başladı.

Tüm bu özelliklerle beraber Apple’ın yeni telefonu için ortaya atılan iddialarda bir tutarlılık göstermeye başladı. Yakın zamanda söz konusu teknolojilerin birleştirildiği yeni konsept iPhone 8 videolarının da geleceği düşünülüyor. Aslında böylece tasarım konusunda daha fazla detay elde edilmiş olacağı gibi bunun dışında yeni konsept videolarıyla beraber yeni parmak izi sistemi, iPhone 8 Sanal Tuşları sistemi, ve ön panelde tamamen ekran tasarımı da netlik kazanmış olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler