iPhone 8 İçin Son Gelen İddialar Ekran Boyutuyla İlgili

Akıllı telefonların aranan markalarından biri haline gelen Apple’ın son olarak akıllı telefon pazarında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon modelleri ile beraber geldiğini biliyoruz. Henüz iPhone 7 serisi piyasaya çıkar çıkmaz ise Apple’ın bir sonraki serisi olan iPhone 8 akıllı telefonları için iddialar konuşulmaya başlanmıştı. iPhone 8 akıllı telefonlarının özellikleri neler olacak? Yeni seride beklenen teknik özellikler neler? Yeni modelde ne gibi ekstra teknolojiler olacak? Uzun süredir bu sorular tartışılıyor. Tüm bunlarla beraber her geçen gün yeni akıllı telefon için yeni iddialarda gündeme gelmeye devam ediyor.

iPhone 8 Ekran Boyutu Ne Olacak?

Son olarak ortaya atılan iddialarla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının ekran boyutları ile ilgili olarak yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Tasarım değişikliklerine ve OLED ekran kullanımına kesin gözü ile bakılan telefonun bunun dışında ekran boyutu konusunda da eski serilerden farklı olacağı da belirtiliyor.

iPhone 8

Son iddialara göre modelin 5.8 inç ekran boyutu ile beraber gelmesi bekleniyor. Daha çok 4.7 inç, 5 inç ekran gibi daha küçük ekran boyutlarını tercih ettiği bilinen Apple’ın bu seride ise 5,8 inç ekranlı akıllı telefonlarını pazara süreceği iddiası Apple’ın ekran teknolojileri konusunda da LCD yerine farklı bir tercih yapılacağını gösteriyor.

Farklı Ekran Boyutları İle Gelebilir Mi?

Bununla beraber her ne kadar yeni akıllı telefon modeli için 5.8 inç ekran boyutu iddiaları konuşuluyor olsa da bir diğer iddia ise iPhone 8 modellerinin üç farklı ekran boyutu ile gelebileceği. Hatta bu modellerin iPhone 8 adı ile değil iPhone 7s ve Plus adları ile beraber geleceği de merak konusu oldu.

Şimdi ise uzun süredir konuşulan konu Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının dışında farklı modelleri de piyasaya sürüp sürmeyeceği ve bu telefonların farklı ekran boyutuna sahip olup olmayacağı. Şu an için Apple’ın bu konu hakkında hiçbir görüş belirtmemesi ve akıllı telefonları için hiçbir detayında verilmemesi tüm bu ekran boyutu iddialarının sadece iddia olarak kalmasına neden oluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler