iPhone 8 Fiyatı Neden Yüksek Olacak?

Apple akıllı telefonlarında yenilenme çalışmaları devam ediyor. Markanın artık efsane haline gelen iPhone serisine kısa süre sonra yeni üye iPhone 8 akıllı telefonlarının eklenmesi bekleniyor. Apple’ın en başarılı telefonu olarak şimdiden ortada konuşulmaya başlanan yeni seri akıllı telefonların hakkında sürekli olarak yeni özellik iddiaları geliyor. Telefonun tasarımı nasıl olacak? Teknik özellikler konusunda ne gibi farklılıklar var? Tasarımsal değişiklikler bekleneni verebilecek mi? Soruları epey bir gündem olurken bunun dışında Apple’ın yeni akıllı telefonlarının iPhone 8 Fiyatı hangi aralıkta olacağı da konuşulmaya başlandı. Son gelen zamlarla beraber en güncel serilerin ne derece yüksek bir fiyat aralığına çıkış yaptığını biliyoruz.

iPhone 8 Fiyatı Rekor Kıracak

Fakat son gelen iddialara göre atış gösteren bu fiyatlar bile aslında iPhone 8 Fiyatı için düşük denilebilecek seviyede kalacak. Öncelikle geçtiğimiz günlerde konuşulmaya başlanan OLED ekran iddiaları nedeniyle masrafların bir derece artış göstereceği düşünülüyor. Bu durumun fiyatlara doğrudan yansımasını görmemiz zaten beklenen gelişme.

iPhone 8 Fiyatı

Fakat bunun dışında yeni serinin genel olarak da teknik özelliklerini yükseltmek için yapılan çalışmaların maliyeti bir hayli yükselteceği düşünülüyor. Böyle bakıldığında fiyatların bir tık daha artış göstereceği kesin. Geçtiğimiz günlerde zaten fiyatların yükseleceği yönünde haberler gelmeye başlamıştı. Şimdi ise bu konuda tüm ihtimallerle beraber tahminlerde ortaya çıkmaya başladı.

Tahminlere göre yeni seri akıllı telefonların giriş seviyesinin başlangıç fiyatının 1000 doların üzerinde olacağı düşünülüyor. 1000 dolar gibi bir rakamın üzerinde olacağının düşünülen akıllı telefonun ülkemiz fiyatı ise 5000 TL gibi bir rakamı bulacak gibi. Apple’ın henüz resmi açıklaması olmadığı için bu fiyatlar doğrudur demek güç fakat şu ana kadar gelen özellik iddialarına bakacak olursak yanlıştır demekte oldukça güç.

Versiyonlara Göre Değişiklik Gösterebilir?

Üstelik dediğimiz gibi bu rakamlar giriş seviyesi rakamları. Yani daha yüksek hafıza kapasitelerinden daha yüksek Plus modellerinden söz etmek mümkün değil. Bu cihazların ise belki de 1500 dolar gibi rakamları bulması da yine beklentiler arasında yer alıyor. iPhone 8 Fiyatı konusunda ilk iddialar bu yönde bakalım Apple’ın açıklamalarından sonra iPhone 8 Fiyatı konusunda beklentiler nasıl değişecek?

Popüler Haberler

İlgili Haberler