iPhone 8 Ekran Boyutu Bilmece Haline Geldi

iPhone 8 akıllı telefonları için çıkış ve tanıtım süresi yaklaştıkça telefonlar hakkında sürekli olarak yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Sık sık telefonun teknik özellikleri ve ekran özellikleri ile ilgili olarak yeni bilgiler ortaya çıkarken her yeni iddia bir önceki iddiayı da geride bırakmaya başladı. Bu noktada son olarak yeni seri akıllı telefonların ekranlarının 5.8 inç boyutunda olacağı belirtilmişti. iPhone 8 Ekran Boyutu konusunda bir ilk olarak karşımıza çıkan 5.8 inç ekran boyutu iddiası ile beraber bir kez daha gündem olan ekran boyutu konusu hakkında Apple’ın hiçbir açıklamasının bulunmaması ise iddiaların doğrulanmadığını da göstermişti.

iPhone 8 Ekran Boyutu Nasıl Olacak?

Bu iddiaların hemen ardından ise iPhone 8 için bu kez yeni bir ekran boyutu daha ortaya atıldı. Bu kez ise beklentilerin tam aksine bir şekilde 5.8 inç değil de 5 inç ekran boyutları konuşulmaya başlandı.

iPhone 8 Ekran Boyutu

iPhone 8 Ekran Boyutu için ardı ardına iki farklı iddianın gündeme gelmiş olması nasıl bir etki yaratacak bilinmez ama şimdiden 5 inç ekran boyutunun yeniden gündeme gelmesi ile beraber bir kez daha iPhone 8 Ekran Boyutu konusu bir karmaşaya dönüşmüş oldu.

Henüz Apple tarafından hiçbir özellik için bir açıklama yapılmamış olması ve tüm bunlara ek olarak sürekli bir şekilde iddiaların değişmesiyle beraber 5 inç ekranlarda kesin olarak kullanılacak demek mümkün değil.

OLED Ekran Boyutları Değiştirir Mi?

Bu noktada ekran boyutlarının sürekli olarak değişmesinde OLED ekran sistemlerinin de etkili olabileceği konuşuluyor. Yani OLED ekran kullanımı doğrudan iPhone 8 ekran boyutunu da değiştirecek gibi. Genel düşünce ekran boyutunun artacağı yönünde fakat iPhone 8 Ekran Boyutu konusunda sürekli olarak 5 inç ekran boyutunun konuşulması ile beraber bu konuda da ne gibi bir değişiklik yaşanacağı belirsizlik olarak ortaya çıktı.

Bakalım yeni seri iPhone akıllı telefonları için ekran boyutları nasıl olacak? iPhone 8 Ekran Boyutu konusunda detay Apple açıklaması ile ortaya çıkacak gibi. Daha öncesinde ortaya atılan hemen her ekran boyutu iddia olarak kalmış olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler