iPhone 8 Bataryaları İçin Yeni Teknoloji

Apple’ın akıllı telefonlarının en başarılı serisi olacağı iddia edilen iPhone 8 akıllı telefonlarının her geçen gün yeni bir detayın ortaya çıktığı da bilinen bir gerçek. Özellikle son dönemde tanıtım tarihinin yaklaşması ile beraber iyiden iyiye detayları belli olmaya başlayan yeni seri akıllı telefonların son olarak ise bataryaları konusunda bazı iddialar ortaya atılmaya başladı. Bu kez markanın batarya teknolojisinde çok daha iyi çözümler sunacağı ortaya çıktı. Bu kez iPhone 8 Bataryaları konusunda ise Apple’ın kasa boyutlarını korumasına karşın markanın batarya boyutlarını arttırmayı başardığı ortaya çıktı.

iPhone 8 Bataryaları Nasıl Olacak?

Yeni seride çok daha iyi bir teknoloji kullanacak olan Apple’ın akıllı telefon bataryaları konusunda kapasite olarak bataryaları en az 3000 mAh değerine çıkaracağı düşünülüyor. İddialara göre 3000 mAh değerinin üzerinde olacak olan bataryaların ise aynı kasa boyutları ile beraber sunulacağı belirtiliyor.

 iPhone 8 Bataryaları

Yani şöyle ki iPhone 8 akıllı telefonu iPhone 7 serisi ile hemen hemen aynı kasa boyutuna sahip olurken iPhone 8 Bataryaları çok daha yüksek kapasitede olacak. Kasa boyutlarının değişmemesine rağmen pil kapasitesinin değişmesi ise Apple’ın pil konusunda ne kadar başarılı bir çalışma yaptığını ortaya koyuyor. Eğer iddialar doğruysa iPhone 8 Bataryaları çok daha uzun süre kullanım imkanı sunmuş olacak.

Kasa Boyutu Aynı Ekran Boyutu Farklı Olabilir

Bununla beraber aslında iPhone 8 için 5.2 inç ekranların beklendiği de biliniyor. iPhone 7 kasası ise 4.7 inç. Bu noktada nasıl aynı kasa kullanılacak diye bir soru gelebilir. Bu aşamada da şöyle bir durum oluşacağı iddiası var iPhone 8 ekran gövde oranı çok daha yüksek olacak.

Yani kasa aynı olsa da çok daha yüksek olan ekran oranı sayesinde ekranların boyutu 5.2 inç seviyesine kadar çıkış gösterebilecek. Tabi şu an için tüm bunlar birer iddia olarak göz önüne çıkıyor. Tüm bu iddialar arasında hangisi gerçek iPhone 8 Bataryaları denildiği kadar başarılı olacak mı? Yoksa iPhone 8 Bataryaları için beklenenden farklı bir teknoloji mi sunulacak? Bunu tanıtımla beraber göreceğiz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler