iPhone 7 Smart Connector İçin Yeni İddialar Geldi

Apple’ın yeni amiral gemisi olması beklenen serinin son elemanı iPhone 7 için sürekli yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Özellikle Çin kaynaklı sitelerden gelen sızıntılarla beraber artık iPhone 7’nin nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda kafalarda bir şekil oluşmaya başladı. Gelen görsel sızıntılarının ise oldukça iddialı kaynaklardan gelmesi bu alanda yeni çalışmaları yapılmasına bile neden olmuştu. Zira sızdırılan tüm bu görsellerle beraber iPhone 7 tasarımı da oluşturulmuş ve yine Çin merkezli olarak sahte iPhone 7 satışları başlamıştı. Sürekli yeni bir görselin daha sızdırıldığı iPhone 7 için dün itibariyle yeni bir teknik detay daha ortaya çıktı.

Çift Kameradan Sonra Smart Connector

Son sızdırılan görsellerle beraber iPhone 7 üzerinde yeni ortaya çıkan detay ise Smart Connector oldu. Yine arka kapak tasarımına ait olan görselde iPhone 7 için Smart Connector bağlantısının bulunacağı gösteriliyor. Daha önce iPad serilerinde kullanılan teknoloji iPhone 7 üzerinde de geçerli olacak mı bilinmez ama bir önceki sızdırılmış görselle son sızdırılan görsel arasında ciddi benzerliklerin olması bu iddiaları biraz daha güçlendirmeye yetti. Tabi bununla beraber sızdırılan görselin iPhone 7 Plus için sızdırılmış olan bir görsel olduğunu da belirtelim. Yani iPhone 7 üzerinde Smart Connector teknolojisini görmeyebiliriz.

Çift Kamera Kesinleşti Mi?

Sızdırılan son görselle beraber çift kamera konusunda da yeni detaylar verildi. Smart Connector bir yana dursun son görselde çift kameranın da yer alması ve böylece bir önceki iddiaların da doğrulanmış olması artık iPhone 7’nin çift kamera bulunduracağını kesinleştirdi gibi. Hemen her yeni modelde yavaş yavaş çift kameraya geçiliyor olmasıyla beraber zaten iPhone 7’nin bu konuda geri kalmayacağı düşünülüyor. Yani her ne kadar resmi açıklama yapılmamış olsa da hem sızdırılan görseller hem de iPhone serisi için Apple’ın düşüncelerinin bilinmesi çift kameranın geleceğini kesinleştirmeye yetiyor. Tabi yine de Eylül ayı içerisinde yapılacak olan tanıtımla tüm bu detayların belli olmasını beklemek gerekiyor. Aksi halde kesin bir yorum yapmak oldukça zor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler