iPhone 7 Satışlarının Son Durumu

 

iPhone serisinin çıkardığı son model olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Eylül ayında satışa sunulmuştu. Model, değişmeyen tasarımı ve kaldırılan kulaklık girişi nedeniyle bazı kullanıcıların beklentisinin altında kaldı. Son zamanlarda iPhone 8 hakkında birbiri ardına iddialar gelirken iPhone 7’nin satışları ne durumda?

Consumer Intelligence Research Partners’ın (CIRP) hazırladığı rapora göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 2016’nın son çeyreğinde ABD’deki toplam iPhone satışlarının yüzde 72’sini elde etti.

7 PLUS GERİDE KALDI

Rapora göre iPhone 7 Plus satışları iPhone 7’nin gerisinde kaldı. iPhone 7 kullanıcılar tarafından daha çok rağbet gördü. CIRP, son serinin satışının geçen senenin aynı döneminde gerçekleştirilen iPhone 6S ve 6S Plus satışlarından daha yüksek olduğunu belirtti.

 

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satın alanların yüzde 15’i Android’den geçiş yaptı. 2016’nın son çeyreğinde ise iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının %29’u Android’e geçiş yapmıştı.

CIRP, 31 Aralık – 12 Ocak arasında 500 Apple müşterisi ile gerçekleştirdiği anketler sonucu bu verileri elde etti. Sunulan rapor hakkında Apple tarafından herhangi bir yorum veya bilgi paylaşmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler