iPhone 7 OIS Özelliği İle Gelecek

Apple’ın akıllı telefon alanında son hamlelerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonların tanıtım tarihine artık çok kısa bir aralık kaldı. Kısa süre içerisinde resmi olarak tanıtılması beklenen akıllı telefonların tanıtımından önce ise sürekli olarak yeni özelliklerine ilişkin bazı detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada ilk olarak Apple’ın yeni seride kullanacağı kameralar hakkında ilginç iddialar ortaya atılmaya başlanmıştı. Ortaya atılan iddialarla beraber iPhone 7 modelinde tek kamera kullanılacağı fakat kullanılan bu tek kameranın özelliklerinin de bir hayli yüksek olacağı da belirtilmişti.

Kamerada OIS Özelliği Yer Alacak

Yeni seri iPhone 7 ile beraber kullanılacak olan kameraların özelliklerinin değişeceği de zaten biliniyordu. Fakat bu değişimin neleri barındıracağı konusunda net açıklamalar yoktu. Şimdi ise bu konuda ilk bilgiler gelmeye başladı. Yapılan açıklamayla beraber Apple’ın iPhone 7 üzerinde OIS teknolojisine yer vereceği açıklandı. Optik görüntü dengeleme olarak bilinen sistemin kullanıma geçmesiyle beraber kamera lenslerinde de değişikliğe gidileceği de konuşulanlar arasında. Zira bir önceki seri olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus serisinde de yine OIS sistemleri kullanılmış ve Apple bu şekilde büyük oranda beğeni kazanmıştı. Şimdi ise iPhone 7 modelinde söz konusu kamera teknolojisinin biraz daha geliştirilerek kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

iPhone 7 Plus İle Sistem Değişebilir

Apple’ın kamera konusunda yapacağı değişimler sadece iPhone 7 ile sınırlı kalmayacak Teknoloji devinin bir sonraki seri olarak dikkat çekecek olan iPhone 7 Plus içinde benzeri değişikliklere gideceği düşünülüyor. İlk olarak çift kamera sisteminin kullanılacağı ve bunun dışında OIS benzeri bir sisteme de yer verileceği açıklandı. Fakat Plus modelinde kullanılacak olan OIS sisteminin çift kamera nedeniyle biraz daha farklı bir teknolojiyi de sahip olacağı düşünülüyor. Yine de tüm bu kamera teknolojilerini öğrenmek için mutlaka Apple’ın yapacağı tanıtımı takip etmek gerekiyor. Zira tanıtımla beraber birkaç özelliğinde değişebileceğini belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler