iPhone 7, iPhone 7 Pro ve iPhone 7 Plus Fiyatları Belli Oldu

Yılda bir kez akıllı telefon modeli satışa sunan Amerikalı teknoloji devi Apple’ın önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtımını gerçekleştireceği iPhone 7 modelleri büyük bir merakla bekleniyor. Firmanın her yıl olduğu gibi yeni iPhone modeliyle de oldukça iddialı olduğu ortaya çıkan haberler arasında sürekli olarak vurgulanıyor. Teknoloji alanında faaliyet gösteren firmaların en büyük rakibi olarak bilinen Apple, yeni iPhone 7 modellerine bir sürpriz model daha eklemeye hazırlanıyor.

Daha önce de ortaya çıkan haberlerden de hatırlanacağı üzere Apple tarafından iPhone 7 Pro modelinin satışa sunulması bekleniyor. Firmanın iPad ve iMac ürünlerinden de bilindiği üzere cihazların Pro versiyonlarında son derece üst seviye donanımlar kullanılmakta ve diğer versiyonlarla arada ciddi bir fiyat farkı meydana gelmektedir.

iPhone 7 Fiyat Listesi Sızdırıldı

Çinli mikro blog internet sitesi tarafından sızdırılan bilgiler neticesinde iPhone 7 modellerinin fiyatları ortaya çıktı. Ortaya çıkan fiyatlarla ilgili olarak Apple tarafından her hangi bir açıklama ise yapılmadı.

Çinli internet sitesinin sızdırdığı bilgilerde iPhone 7 modelinin başlangıç fiyatının 799 dolar olduğu belirtiliyor. Ülkemiz kur fiyatları dikkate alındığında cihazın Amerika’da 2379 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı görülüyor. Fiyatların ülkemizde nasıl değişim göstereceği ise henüz bilinmiyor.

iPhone 7 başlangıç modelinin yanı sıra serinin en üst donanımına sahip olacak iPhone 7 Pro modelinin ise 1071 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı iddia ediliyor. Aynı şekilde güncel kur fiyatlarından 3189 TL’den başlayan fiyatlarla ABD’de satışa sunulacağı görülüyor. Cihazların ülkemize girişinde uygulanan vergi sisteminden dolayı daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağı biliniyor. Fakat ne kadar daha pahalı olacağı henüz bilinmiyor.

Gelen bilgilere göre Apple iPhone 7 Pro modelinin 256 GB’lık versiyonun satışa sunulması bekleniyor. Bu cihazın ise memleketi Amerika Birleşik Devletleri’nde 3950 TL civarında satışa sunulması bekleniyor. Bu noktadan yola çıkılarak aynı cihazın 256 GB’lık versiyonunun ülkemizde 5 bin TL civarında satışa sunulacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Öte yandan en çok ilgi görecek iPhone 7 modellerinden olan iPhone 7 Plus modelinin ise Türk Lirası cinsinden Amerika Birleşik Devletleri’nde 2 bin 706 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Ortaya çıkan bilgiler şuan için resmiyet taşımıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler