iPhone 7 İçin İlk Kulaklık Görseli Sızdırıldı

Eylül ayı Apple’ın ayı olacak gibi. Zira teknoloji devi Eylül ayında uzun süredir beklenen iPhone 7 telefonlarının tanıtımını yapacak. Bunun yanında yeni MacBook tanıtımı da yine Eylül ayında düzenlenecek olan etkinlikte yapılacak. MacBook bir yana dursun iPhone 7 tanıtımı için sayılı günlerin kalması sürekli yeni seri akıllı telefon için yeni iddialarında ortaya atılmasına neden olmaya başladı. Çift kamera, çift sim kart desteği, değişen Home tuşu gibi iddiaların yanı sıra yeni iPhone 7 için en çok konuşulan iddialardan birisi de kulaklık tipinin değişeceği olmuştu. Kulaklık girişlerinin değiştirileceğinin iddia edilmesiyle beraber artık yeni kulaklık görselleri de gelmeye başladı. Bu alanda ilk görselde dün itibariyle geldi.

Standart Giriş Yerine Lightning Girişi

Sızdırılan görselle beraber standart 3,5 mm kulaklık girişinin değişeceği iddia edildi. Görsele göre ise kulaklığın girişi Lightning adı verilen bir giriş olacak. Mini HDMI benzeri bir giriş olan Lightning ile telefona kulaklığın bağlanacağı düşünülürken bunun yanında kulaklıkların tasarımının da değişeceği düşünülüyor. Çok daha iyi ses kalitesi sunacağı düşünülen yeni tasarım için sızdırılan görselde ise sadece giriş kısmının farklı olduğunu belirtelim. Zira diğer bölümler bir önceki seride kullanılan kulaklıklarla hemen hemen aynı yapıya sahip gibi gözüküyor.

Ara Kablo Kutu İçerisinde Gelebilir

Bununla beraber kulaklık girişinin değiştirilecek olması iPhone 7 ile bir dönüştürücü kablosu gelmesine neden olabilir. Orijinal kulaklığın dışında kalan kulaklıkları kullanmak için yayınlanacağı belirtilen bu ara kablonun iPhone 7 ile beraber aynı kutuda mı geleceği yoksa harici olarak mı satılacağı bilinmiyor ama Lightning girişine uygun bir dönüştürücü olacağı kesin. Tüm bu iddialar için Apple tarafından gelecek doğrulama haberleri de beklenmekte. Zira değişimin telefon kullanımını epey bir değiştireceği de düşünülüyor. Fakat tüm bunlar için mutlaka Eylül ayı içerisinde yapılacak olan tanıtımı beklemek gerek. Zira Apple bu konuda oldukça kararlı. Değişimleri şuan için en azından resmi kanallarda sır gibi saklıyor. Tabi sızıntı haberleri de tüm bunlara rağmen gelmeye devam ediyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler