iPhone 7 İçin Depolama Alanı Detayları Belli Oldu

Akıllı telefon serileri arasında her yeni modeli merakla beklenen telefonların başında olan iPhone serisi geliyor. iPhone 5 serisinden sonra çok daha yüksek bir teknoloji ile kullanıcıların karşısına çıkmaya başlayan Apple’ın bu sene en çok konuşulan telefonlarından biri ise henüz tanıtımı yapılmayan iPhone 7 akıllı telefonları oldu. Henüz tanıtılmamasına rağmen akıllı telefonlar arasında en çok konuşulan serilerden biri olmayı başaran iPhone 7 bu kadar çok konuşulunca ilk detayları da ortaya çıkmaya başlamıştı. Öncelikle telefonun tasarımı daha sonra telefonda kullanılacak olan sistemler derken büyük ölçüde özellikleri ortaya çıkan yeni serinin son detayları da gelmeye başladı.

Depolama Alanı Belli Oldu

Bu noktada yeni seri ile ilgili ortaya çıkan ilk detayda depolama alanı oldu. Daha önce depolama alanı konusunda giriş seviyesinde 16 GB gibi bir tercih yapması ve rakiplerinden bir hayli geri kalması Apple’ın eleştirilmesine neden olmuştu. Ardı ardına bu şekilde bir dizi eleştiri almaya başlayan Apple’ın bu seride depolama alanı konusunda ise artık yeni çözümler sunacağı da ortaya çıktı. Zira iddialara göre yeni seride artık 16 GB giriş seviyesi depolama alanı yerine 32 GB giriş seviyesi depolama alanı kullanılacak. Depolama alanında değişikliğe gideceği neredeyse kesinleşen Apple’ın diğer seçenekler içinde kolları sıvadığını söylemek gerekiyor.

256 GB Depolama Alanı

Bununla beraber gelen haberlere göre Apple’ın iPhone 7 üst segmentleri içinde depolama alanlarını arttıracağı ortaya çıktı. Daha önceki serilerinde kullanılan 128 GB depolama alanı artık bu seri ile beraber en üst segment olmayacak. Zira bu seri ile beraber artık iPhone 7 telefonların en yüksek depolama alanına sahip olan modeli tam 256 GB depolama sunabilecek. Apple’ın epey bir beğeni toplamasını da sağlayacak olan yeni depolama alanı seçeneği konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Apple’ın büyük oranda yeni depolama alanlarını kullanacağı da düşünülüyor. Konu hakkında geri kalan tüm detayları ise Apple’ın tanıtımıyla ortaya çıkacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler